Generální partner
Světlý režim
28. květen 2021

Sezónu uzavře slezské derby, Baník Ostrava-Karviná (so,17)

Nejkratším výjezdem se fotbalisté MFK Karviná rozloučí s F:L 2020/2021 – představí se totiž na půdě ostravského Baníku. V zápase půjde o prestiž a hostům z Karviné o jedenáctou příčku v tabulce!

Na hezkém stadionu a s bouřlivými fanoušky půjde ve slezském derby nejen o prestiž. V případě MFK ještě i konečné umístění – svěřenci Jozefa Webera jsou aktuálně jedenáctí, ale mohou spadnout klidně i o dvě místa. Bude záležet i na výsledcích Českých Budějovic a Mladé Boleslavi. „Čím výš skončíme, tím lépe pro nás i fanoušky,“ prohlásil asistent trenéra Jan Baránek.

Do zápasu půjdou Karvinští v lepším rozpoložení než soupeř. Minulý týden totiž oba týmy hrály zcela odlišně – Karviná po solidním výkonu porazila 2:0 Teplice, Baník schytal debakl 0:4 v Plzni. „Určitě jdeme do zápasu v lepší náladě, ale o to víc se budou chtít domácí rozloučit se sezónou vítězně. To my ovšem také,“ podotkl správně Baránek, který si myslí, že domácí půjdou do utkání v roli mírného favorita.

Pikantní zápas čeká právě Jana Baránka. Poprvé se postaví proti svému synovi, též Janovi. Ten je rovněž asistentem hlavního kouče. „Bylo by však lepší, kdyby byl na hřišti. Měl výborně nastartovanou kariéru, ale zranění kolena mu vystavilo stopku. Je to pro něj velká škoda,“ řekl na adresu bývalého vynikajícího stopera, kterému je pouhých sedmadvacet let! V dresu Baníku vyběhne proti svému bývalému klubu Gigli Ndefe, který ještě v prvním vzájemném utkání byl hráčem Karviné.

Ostravané jsou osmí a na stejné příčce zůstanou i po utkání, ať už skončí jakkoliv. Aktuálně má slezský klub v tabulce 48 bodů, tedy o deset více než Karviná. Nemít Jana Laštůvku v bráně, mohlo to však být s Baníkem znatelně horší. A právě karvinský odchovanec bude v sobotu chybět – je vykartovaný. Podobně je na tom i jeho spoluhráč Adam Jánoš. Pro oba tato sezóna už skončila.

Stejně jako Karvinští, tak i Baník má jiného trenéra než v prvním vzájemném zápase. Vedení slezského klubu odvolalo na konci února Luboše Kozla, sáhlo do svých „zásob“ a z třetiligového béčka povýšilo Ondřeje Smetanu. Kýžený efekt na atakování pohárových příček, jak sportovní ředitel Alois Grussmann vyhlásil v polovině ledna, se však nedostavil ani po již zmíněné trenérské rošádě.

První vzájemný zápas, kterým oba týmy zahajovaly sezónu, skončil bezbrankovou remízou. Nejlepšími střelci regionálních rivalů jsou – na karvinské straně osmigólový Michal Papadopulos a na straně Baníku De Azevedo s deseti zásahy.

Utkání 34. kola FC Baník Ostrava – MFK Karviná začíná na ostravském Městském stadionu v sobotu 29. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná