Generální partner
Světlý režim
3. květen 2015

Jan Růžička: Štěstí konečně stálo při nás

Jediným úspěšným střelcem sobotního derby byl sváteční střelec Jan Růžička, který zužitkoval výbornou přihrávku svého parťáka Lukáše Budínského.

Vstřelil jste svůj první gól v karvinském dresu, navíc vítězný v derby. Načasoval jste si to hezky, že?

Určitě jo. Já těch gólů moc nedávám. Průměrně jeden za sezónu. Takže norma splněna a ještě mám dalších pět kol. Naposledy jsem se trefil ještě za Bohemku a také se jednalo o vítězný gól (úsměv).

Nicméně hra nebyla podle představ. Vnímáte to stejně?

Byla to hrůza. Nevím, čím si to vysvětlit. Možná jsme byli nervózní, fakt těžko říct. Hlavně hosté byli výborně připraveni. Měli dobré hlavičkáře a už si ani nepamatuji, kdy nás nějaký tým naposledy takto uskákal.

Hubenou výhru vám zachránil především brankář Pindroch, který hosty vychytal. Co byste řekl k jeho výkonu?

Braňo byl fantastický. Ohromně nás podržel. Říkali jsme si už s klukama v kabině, že se na nás konečně usmálo štěstí. Vzpomeňme na Sigmu nebo na Sokolov. V těchto zápasech jsme dostali gól z podobné pozice, se kterou si teď Braňo bravurně poradil.

Paradoxně celému týmu nepomohl váš gól. To je zajímavé zjištění, ne?

To jo, většinou to týmy nakopne. Do toho mého gólu to byla z naší strany křeč a potom to také nebylo ideální. Byly tam velké chyby, které si musíme v týdnu rozebrat.

Nicméně stoprocentní úspěšnost v derby pokračuje.

To nám v této sezóně vychází. Určitě to není úplně obvyklé, ale samozřejmě nám to nevadí (úsměv).

V dalším zápase zajíždíte k poslednímu derby v sezóně, do Opavy. Souhlasíte, že takový výkon by vám k bodům nestačil?

To je jasné. Ale zase tam je jiné prostředí, bude se hrát v podvečer, bude tam ještě bouřlivější prostředí. Předpokládám, že utkání v Opavě bude mít ligové parametry a všichni se na něj už těšíme.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo