Generální partner
Světlý režim
1. květen 2015

Potvrdí Karviná roli vládce regionálních derby?

Pikantní regionální duel osmého celku se čtrnáctým. Karvinští hostí Frýdek-Místek, za který by měl nastoupit i Richard Vaněk - ten je ve FM na hostování právě z Karviné. Zápas začne v sobotních 10:15 hodin.

Pět remíz z osmi jarních zápasů. Tuto nepříliš povedenou sérii se pokusí fotbalisté Karviné zlomit v sobotním dopoledním utkání proti Frýdku-Místku. Obecně se říká, že derby nemá favorita, ale v tomto případě aspoň papírově, to jsou právě domácí, kteří by se měli radovat z tříbodového zisku. V regionálních derby v této sezóně prozatím vládnou – dvakrát zdolali Třinec (v obou zpasech 3:1) a Valcíře na jejich hřišti (4:2). „Snad budeme v nastoleném trendu pokračovat a zvládneme i čtvrtý duel. Rozhodně nás ale nemůže přivádět do pohody, že Frýdku to poslední dobou nejde bodově ani gólově. Derby je v těchto ohledech specifické,“ prohlásil Václav Juřena.

Zajímavé také bude zjištění, zda trenér Weber udělá změny v sestavě či ne, jelikož během posledních tří utkání udělal v základní sestavě pouze jednu – proti Varnsdorfu poslal do brány Branislava Pindrocha. A právě během tohoto utkání byla karvinská lavička hezky našlapaná, protože na ní zůstali Trousil, Budínský či Janíček. Poslední dva jmenovaní však do zápasu naskočili v jeho průběhu.

Valcíři neprožívají také nikterak radostné časy. Výsledkově se jim nedaří a navíc už čtyři zápasy v řadě prohráli aniž by vstřelili gól. Podle klubového webu se tým celý týden pilně věnoval zakončení, což je momentální kámen úrazu. „Musíme to zlomit, věřím, že si hráči vzali mé pokyny k srdci a v sobotu v derby ukáží, že fotbal hrát umějí. Pokud navážeme herně na Varnsdorf, máme šanci,“ myslí si trenér Karel Orel, který se byl minulý týden na zápas Karviné s Varnsdorfem osobně podívat. Navíc frýdecko-místecký kouč avizuje proto sobotní duel změny v sestavě.

Během zimní pauzy odešel do Frýdku-Místku na půlroční hostování Richard Vaněk, který by měl do zápasu vyběhnout. Nikterak prestižně či speciálně ho však nebere. „Extra motivaci necítí. Těším se na každý zápas za Valcíře a chci pokaždé vyhrát. Sobota nebude výjimkou,“ řekl. Domácí Juřena tvrdí, že by se nikdo tímto neměl zatěžovat. „Všichni kluci mají v jiných týmech své známé či kamarády. Ale to musí jít během zápasu stranou. Jasně, byl tady a známe se. Jenže teď stojíme proti sobě,“ uzavřel Václav Juřena.

Utkání 25. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – MFK Frýdek-Místek začíná na Kovoně v sobotu 2. května od 10:15 hodin pod dohledem hlavního rozhodčího pana Tomáše Kocourka. Na čarách mu budou asistovat kolegové Hájek a Kubr. On-line přenos bude k dispozici na ONLAJNECH.

V poločase proběhne tradiční soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o klubový dres, soudek piva a klubovou šálu. Cena zápasového zpravodaje je stále stejná - pouhých 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
ne 23.1. | redakce

Radek Látal: Seznamování s novými spoluhráči probíhalo na letišti

Pomalu se sžívá s týmem a chválí si podmínky, v jakých se společně s novými spoluhráči připravuje na jarní část FORTUNA:LIGY. Radek Látal je prozatím v novém klubu spokojený.

pá 21.1. | redakce

Michal Papadopulos: Nejlepší soustředění? V Abú Dhabí

Ještě před odletem promluvil kapitán Michal Papadopulos o soustředění, zavzpomínal na minulost, zhodnotil dosavadní část přípravy a přiblížil, jak vnímá blížící se start a s ním spojené záchranářské starosti.

pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo