Generální partner
Světlý režim
1. květen 2015

Potvrdí Karviná roli vládce regionálních derby?

Pikantní regionální duel osmého celku se čtrnáctým. Karvinští hostí Frýdek-Místek, za který by měl nastoupit i Richard Vaněk - ten je ve FM na hostování právě z Karviné. Zápas začne v sobotních 10:15 hodin.

Pět remíz z osmi jarních zápasů. Tuto nepříliš povedenou sérii se pokusí fotbalisté Karviné zlomit v sobotním dopoledním utkání proti Frýdku-Místku. Obecně se říká, že derby nemá favorita, ale v tomto případě aspoň papírově, to jsou právě domácí, kteří by se měli radovat z tříbodového zisku. V regionálních derby v této sezóně prozatím vládnou – dvakrát zdolali Třinec (v obou zpasech 3:1) a Valcíře na jejich hřišti (4:2). „Snad budeme v nastoleném trendu pokračovat a zvládneme i čtvrtý duel. Rozhodně nás ale nemůže přivádět do pohody, že Frýdku to poslední dobou nejde bodově ani gólově. Derby je v těchto ohledech specifické,“ prohlásil Václav Juřena.

Zajímavé také bude zjištění, zda trenér Weber udělá změny v sestavě či ne, jelikož během posledních tří utkání udělal v základní sestavě pouze jednu – proti Varnsdorfu poslal do brány Branislava Pindrocha. A právě během tohoto utkání byla karvinská lavička hezky našlapaná, protože na ní zůstali Trousil, Budínský či Janíček. Poslední dva jmenovaní však do zápasu naskočili v jeho průběhu.

Valcíři neprožívají také nikterak radostné časy. Výsledkově se jim nedaří a navíc už čtyři zápasy v řadě prohráli aniž by vstřelili gól. Podle klubového webu se tým celý týden pilně věnoval zakončení, což je momentální kámen úrazu. „Musíme to zlomit, věřím, že si hráči vzali mé pokyny k srdci a v sobotu v derby ukáží, že fotbal hrát umějí. Pokud navážeme herně na Varnsdorf, máme šanci,“ myslí si trenér Karel Orel, který se byl minulý týden na zápas Karviné s Varnsdorfem osobně podívat. Navíc frýdecko-místecký kouč avizuje proto sobotní duel změny v sestavě.

Během zimní pauzy odešel do Frýdku-Místku na půlroční hostování Richard Vaněk, který by měl do zápasu vyběhnout. Nikterak prestižně či speciálně ho však nebere. „Extra motivaci necítí. Těším se na každý zápas za Valcíře a chci pokaždé vyhrát. Sobota nebude výjimkou,“ řekl. Domácí Juřena tvrdí, že by se nikdo tímto neměl zatěžovat. „Všichni kluci mají v jiných týmech své známé či kamarády. Ale to musí jít během zápasu stranou. Jasně, byl tady a známe se. Jenže teď stojíme proti sobě,“ uzavřel Václav Juřena.

Utkání 25. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – MFK Frýdek-Místek začíná na Kovoně v sobotu 2. května od 10:15 hodin pod dohledem hlavního rozhodčího pana Tomáše Kocourka. Na čarách mu budou asistovat kolegové Hájek a Kubr. On-line přenos bude k dispozici na ONLAJNECH.

V poločase proběhne tradiční soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o klubový dres, soudek piva a klubovou šálu. Cena zápasového zpravodaje je stále stejná - pouhých 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo