Derby vyhráli šťastnější domácí, Karviná-FM 1:0

02.05.2015 | redakce

Derby vyhráli šťastnější domácí, Karviná-FM 1:0 První gól Jana Růžičky v karvinském dresu znamenal zisk tří bodů. Domácí mohou děkovat brankáři Pindrochovi, který Valcířům chytil čtyři tutovky. Hosté tak už pět zápasů v řadě nebodovali ani nevstřelili gól.

25.kolo, sobota 2.5.2015
MFK Karviná - MFK Frýdek - Místek  1:0  (0:0)
Branka: 47. Růžička
Rozhodčí: Kocourek – Hájek, Kubr
MFK Karviná: Pindroch – Růžička, Kubista, Jovanović, Eismann – Daníček, Janíček (46. Budínský) - Hatok, Juřena, Puchel (88. Fiala) – Urgela (57. Limanovský).
MFK Frýdek - Místek: Mihalek – Ilko, Reintam, Literák, Ďuriška (18. Švrček) – Hykel, Vaněk, Mehremić, Žídek – Staško, Jurišić.
Počet diváků: 1021

Očekávané regionální derby nenabídlo v první půli žádnou úchvatnou podívanou. První vzrušení přišlo po čtvrthodině, když se Hatok snažil využít vpadnutí do vápna mladíka Puchla – jenže bez úspěchu. Minutu po tom se zranil hostující Ďuriška a musel vystřídat. Po přestávce už byla k vidění zajímavější podívaná. Trenéru Weberovi vyšlo střídání, když na hřiště poslal Budínského a ten hned po dvou minutách na hřišti adresoval finální přihrávku na nabíhajícího parťáka Jana Růžičku, který si ještě křikl na Juřenu. Růžička ve výhodné pozici nezaváhal a poslal domácí do vedení – 1:0.

Místo, aby se domácí zklidnili a dostali naopak hosty pod tlak, tak se stal přesný opak. Najednou byl Frýdek-Místek aktivnější a ihned po obdrženém gólu nastřelil jeden z jeho hráčů tyč. To však zdaleka nebylo vše. V 65. minutě netrefil z výhodné pozice bránu hlavičkující Žídek a po něm nedal ani Jurišič, kterého skvěle zblízka vychytal Pindroch. Tato pasáž hry se vyznačovala způsobem nahoru dolů, což dokumentuje rychlý protiútok, který podnikl stoper Jovanovič. Ten stihl v pádu ještě přihrát Limanovskému, jenže ten si balon špatně zpracoval a přišel o něj na hranici šestnáctky.

Závěrečná pětiminutovka byla jen pro silné povahy, protože Valcíři měli další dvě šance k srovnání, ale jednu z přímého kopu bravurně zlikvidoval vynikající Pindroch a v té druhé hosté selhali. Po minutovém nastavení už rozhodčí Kocourek oboustranné trápení ukončil. Karvinští zvítězili 1:0, ale nikterak nejásali stejně jako hosté, kteří litovali zahozených šancí.

Domácí trenér Jozef Weber: „Byl to náš nejhorší jarní výkon a za výhru můžeme poděkovat gólmanu Pindrochovi, který chytil tři čtyři jasné góly. Mrzí mě, že jsme se po rychlém gólu ve druhé půli neuklidnili. Naopak hosté nás přehrávali a vytvořili si nebezpečné příležitosti. Takový výkon nám příště v Opavě nebude stačit na bodový zisk.“

Hostující trenér Karel Orel: „Co my nedáme, je opravdu neuvěřitelné. Bohužel se od nás v tomto utkání odklonilo štěstí, i když o něm ve fotbale nerad mluvím. Za výkony na hřištích soupeřů se rozhodně nemusíme stydět, ale schází nám góly.“

• U10 čeká ve středu kvalifikace
včera - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10! Ve středu se na Kovoně představí osmička týmů od 10 hodin!

• STOPka pro Petráně
před 2 dny - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 3 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.