Generální partner
Světlý režim
27. srpen 2021

Jozef Weber před Slavií: V žádném případě se předem nevzdáváme

Karvinští v neděli přivítají soupeře z nejtěžších! Do Karviné zamíří mistrovská Slavia, která kouše vyřazení z posledního předkola Evropské ligy. Trenér Jozef Weber si však nemyslí, že by to mělo mít nějaký vliv směrem k nedělnímu večernímu utkání!

Trenére, může vašim hráčům středeční pohárové vítězství pomoct do dalších ligových utkání?
Každé vítězství může pomoct, dlouho jsme nevyhráli a podařilo se nám vstřelit i pět branek. Jasně, soupeř to byl divizní, ale góly jsou góly. Jsem rád, jak to ve středu dopadlo.

V neděli přijede do Karviné úplně jiný level. Jak těžké je hledat ve hře Slavie slabiny?
Upřímně? Hodně těžké! Sledoval jsem pochopitelně jejich odvetu s Legií Varšava a u nich se těžko hledají slabiny, i když hrají v deseti po vyloučení. Ale v žádném případě se nevzdáváme předem. My také umíme hrát nadstandardně a podat koncentrovaný výkon, abychom je potrápili.

Vycházíte v přípravě na utkání i z posledního vzájemného duelu z konce minulé sezóny, který skončil v Praze remízou 1:1?
To určitě ano! Ale víme, že v té době měla Slavia v čele tabulky komfortní náskok a spíš bylo cílem natáhnout tu rekordní sérii bez prohry…

…a ta stále trvá. Co na to říkáte?
Už je to padesát zápasů – neuvěřitelné…

V jaké náladě a rozpoložení po čtvrtečním vypadnutí Slavia v neděli dorazí?
Po utkání ve Varšavě jsem četl vyjádření trenéra Trpišovského, který řekl, že mezi Evropskou a Konferenční ligou zas takový rozdíl není. A já s ním souhlasím. Obrovský rozdíl je mezi Ligou mistrů a Evropskou ligou, to ano!. Nějaké velké zklamání u nich převažovat asi nebude. Pořád je to evropský pohár, šest jistých zápasů s vidinou dostat se do jarní fáze. To je bude dál motivovat. Určitě tam není takové zklamání jako třeba v Plzni.

Jak těžké bude odhadnout sestavu, v jaké tady vyběhnou?
Nóó, to bude obtížné. Zvlášť, když proti Legii hráli téměř celý zápas v deseti po vyloučení Tomáše Holeše. Považuji za výhodu, že se připravujeme na pětadvacet kvalitních fotbalistů (úsměv).

Poprvé v sezóně se představíte večer pod umělým osvětlením.
To je pravda a těšíme se na to. Věřím, že přijdou fanoušci a užijí si atmosféru a fotbal hezky pod světly.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo