29. srpen 2021

Divoký zápas s šesti góly a zcela zasloužený bod s mistrem, Karviná-Slavia 3:3

Herně určitě nejpovedenější zápas této sezóny! Karvinští odehráli výborné představení proti mistrovské Slavii a zcela po zásluze mají bod. Divoký zápas s šesti góly ve skvělé atmosféře byl tečkou za prvními šesti koly. Nyní následuje reprezentační přestávka.
neděle 29.8.2021
3:3
(1:2)
Městský stadion
Diváci: 3680
SK Slavia Praha
Bolek – Křapka, Eduardo, Šindelář, Dramé, Šehić – Svoboda (70. Sinyavskiy), Stropek (90. Buchta), Qose, Bartošák (81. Zych) – Papadopulos.
Kolář – Ousou (46. Traoré), Kúdela, (44. Zima), Kačaraba, Oscar – Holeš, Samek (72. Hromada) – Ekpai, Lingr (80. Madsen), Schranz – Tecl (72. Krmenčík).
Branky: 27. Papadopulos, 55. Svoboda, 90. Zych - 35. Schranz, 45. Kačaraba, 65. Traoré
ŽK: Šehić, Papadopulos, Bartošák, Stropek - Ousou, Traoré, Ekpai
Rozhodčí: Julínek – Hájek, Hurych

Poprvé v sezóně dostal šanci v základní sestavě Martin Šindelář, naopak stále chyběli zdravotně indisponovaní Marco Túlio s Lukášem Čmelíkem. Nově je na marodce ještě Jean Mangabeira. Karvinští odehráli výbornou úvodní třicetiminutovku. Byli lepší, pohyblivější, napadali soupeře a Slavia byla bezzubá. Dokládá to hned několik zajímavých příležitostí i vedoucí gól v podání Michala Papadopulose. Ale hezky postupně!

První varování pro obranu Slavie přišlo ve čtrnácté minutě, kdy z levé strany Qose posadil míč na hlavu Antonína Svobody, který však zamířil z malého vápna z mírného záklonu nad břevno. Další šanci připravil aktivní Kristi Qose pro Martina Šindeláře, jenže také po zakončení hlavou neuspěl.

Až přišla sedmadvacátá minuta a první gól zápasu. Domácí rozjeli rychlou akci od své brány, Qose adresoval přihrávku Michalu Papadopulosovi, ten si zkušeně počkal a ve správný okamžik zamířil hezky a přesně ke vzdálenější tyči.

Povedenou pasáž zakončil ve třicáté minutě albánský záložník povedenou ranou na bližší tyč, s kterou měl Kolář v hostující bráně velké problémy, ale poradil si. Kdo si v té chvíli myslel, že Slavia ještě do přestávky duel otočí, tak musel být asi jasnovidec – ale paradoxně se to stalo. Vyrovnání zařídilo duco Ekpai x Schranz.

První jmenovaný dostal perfektní přihrávku za obranu, ve vhodnou chvíli přihrál Ivanu Schranzovi a před ním už byla opuštěná brána… Už v nastaveném čase úvodního dějství šel mistr do vedení. Samek rozehrál rohový kop přesně na hlavu stopera Kačaraby, který tvrdou a umístěnou hlavičkou z deseti metrů nedal brankáři Bolkovi vůbec žádnou šanci!

Také druhý poločas začali domácí aktivně. Zajímavou příležitost měl Daniel Stropek, ale v pádu v pokutovém území stihl jeho pokus zablokovat Kačaraba – ovšem aktivita domácích se počítá. Karvinští se do utkání vrátili v 55. minutě, když po rohu Bartošáka odvedl výbornou práci Eduardo, který se obtočil kolem protihráče a střílenou přihrávkou vybídl ke skórování Antonína Svobodu, který na brankové čáře nepohrdl a vyrovnal – šlo o první gól Svobody v karvinském dresu i v nejvyšší soutěži!

Zanedlouho po jednom z rozhodnutí hlavního rozhodčího se neudržel kouč Jozef Weber. Uviděl od sudího druhou žlutou kartu a musel na tribunu! Favorit si vedení vzal zpět v pětašedesáté minutě. Rohový kop Samka prodloužil hlavou Lingr, ovšem Bolek byl na přední tyči včas. Jenže míč se dostal až k Traorému a ten rozradostnil své spoluhráče i fanoušky.

Utkání ve výborné atmosféře bylo otevřené až do konce a nakonec skončilo remízou, kterou vystřelil v nastaveném čase střídající Kacper Zych. Qoseho skvěle kopnutý rohový kop na zadní tyč zužitkoval Sufi Dramé, přiťukl mladému polskému útočníkovi a ten nekompromisně poslal míč do sítě, čímž odšpuntoval na stadionu nefalšovanou radost.

Domácí trenér Jozef Weber: „Nadprůměrné utkání. Proti velké kvalitě bojovalo mužstvo s velkým srdcem. Remíza je zasloužená. Do zápasu jsme chtěli vstoupit presinkem a agresivně - Slavii jsme určitě naší taktikou překvapili. Jsem rád, že jsme se do utkání dokázali za stavu 1:2 a 2:3 vrátit. Hráči se vydali na maximum a jsem za to rád. Jen mě mrzí, že jsme s takovým entuziasmem nehráli i předchozí domácí utkání. Červená karta je moje chyba, měl jsem se na utkání lépe připravit a udělím si sám sobě pokutu. Bylo to zbytečné.“

Hostující trenér Jindřich Trpišovský:
„Šest gólů, hodně šancí a zákroky, které do fotbalu nepatří. Byl to velký boj, dobrá podívaná pro lidi. Remíza je asi zasloužená, na víc jsme tentokrát neměli. Domácí byli důrazní ve vápně, měli asi i víc šancí. Ale na druhou stranu jsme dvakrát vedli a měli jsme to dohrát.“