Generální partner
Světlý režim
28. srpen 2021

S mistrem pod umělým osvětlením, Karviná-Slavia (ne,19)

V šestém kole se potkají týmy z opačných pólů tabulky. Hráči MFK Karviná přivítají Slavii Praha, tedy tým, který tři sezóny v řadě vládne FORTUNA:LIZE. Karvinští budou poprvé v sezóně hrát až večer!

Oba týmy mají v nohách pohárové zápasy, které hrály uprostřed týdne. Samozřejmě ale proti výkonnostně úplně jiným soupeřů. Karvinští postoupili přes Slavičín do dalšího kola MOL Cupu, Slavia vypadla v hlavním městě Polska s Legií Varšava a místo Evropské ligy bude hrát „pouze“ Konferenční ligu. „Mezi těmito dvěma soutěžemi nevidím takový rozdíl jako mezi Ligou mistrů a Evropskou ligou. Myslím, že nějaké velké zklamání u nich převažovat nebude. Mají šest pohárových zápasů a možnost zahrát si poháry i na jaře. To bude Slavii motivovat a určitě u nich není takové zklamání jako v Plzni,“ prohlásil trenér MFK Karviná Jozef Weber.

Šéf lavičky je rád, že si jeho svěřenci zvedli sebevědomí pěti góly do sítě Slavičína. Na druhou stranu Slavia je soupeř z úplně jiné kategorie. „Připravujeme se na pětadvacet výborných fotbalistů. Najít u nich slabiny je hodně těžké. Ale v žádném případě se nevzdáváme předem. My také umíme hrát nadstandardně a podat koncentrovaný výkon,“ má jasno Weber.

Soupeř neprohrál už padesát ligových utkání v řadě a rekord bude chtít natáhnout i ve Slezsku, kam přicestuje vlakem. „Neuvěřitelné číslo,“ uznale pokýval hlavou Jozef Weber, který se těší na zápas pod umělým osvětlením. „Fotbal je divadlo, hrajeme pro lidi. Věřím, že fanoušci v neděli večer na stadion dorazí, užijí si atmosféru a dobrý fotbal pod světly,“ zakončil.

Představovat Slavii by asi bylo zbytečné. Tak jen aktuální novinka – od týmu se odpojil chorvatský útočník Petar Musa, který se bude hostovat v portugalském klubu Boavista Porto. Velikou motivaci ukázat se doma bude jistě mít odchovanec MFK Ondřej Lingr. Poslední vzájemný duel je ještě relativně čerstvý – na konci května v Sinobo Stadium Karviná šokovala remízou 1:1. Takový výsledek by celý tým i fanoušci jistě brali i v neděli. Podle kouče Jindřicha Trpišovského musí jeho svěřenci k utkání přistoupit se vší vážností. Zároveň si nejúspěšnější kouč posledních let uvědomuje, že v Karviné to pokaždé jsou bouřlivé zápasy a nikdy ne jednoduché.

Co se týče historie vzájemných duelů, tak není o čem. Slavia dominuje s bilancí 8-2-0. Aktuálně nejlepšími střelci obou týmů jsou Michal Papadopulos (2 góly) a Ivan Schranz (4 góly).

Utkání 6. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – SK Slavia Praha začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 29. srpna v 19 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek.Pokladny stadionu se otevřou v 17:30 hodin a všechny potřebné informace před vstupem na stadion najdou fanoušci ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo