Generální partner
Světlý režim
18. květen 2016

Jozef Weber: Jsme blízko, ale hotovo zdaleka není!

Mluvil pomalu a obezřetně - jakoby ani neměl radost. Kouč Jozef Weber ji však určitě po výhře v Ústí nad Labem měl, jen si uvědomuje, že společně s týmem mu zbývá učinit ten poslední a nejtěžší krok.

Výhra v Ústí po takřka osmi letech přišla v nejvhodnější čas, souhlasíte?
Místní novináři mi to tam hned připomínali (úsměv). Je ale pravdou, že tohle jsou odtud zlaté a nejdůležitější body v celé historii. Jednoznačně!

Opět vám skvěle vyšel tah se sestavou. Zbyněk Pospěch po delší době v základu a dva góly a přihrávka.
Měl jsem informace, že Ústí čekalo, že na ně vyběhneme s podobnou taktikou, jako na Hradec Králové. Zvažovali jsme různé alternativy, a přestože například právě Zbyňa s Táborskem nějaké šance zahodil, tak podal dobrý výkon a rozhodli jsme se mu dát možnost nyní od začátku. Máme radost, že nám tento tah vyšel. Jinak jsme zvládli velmi těžký zápas po psychické i herní stránce. V poli to byl vyrovnaný zápas, ale narozdíl od utkání s Táborskem jsme byli efektivnější v šestnáctce, což rozhodlo.

Zatrnulo vám po vyrovnávacím gólu, který přišel krátce před odchodem do kabin?
Spíš jsem byl naštvaný. Čekal jsem, že se víc porveme o to, abychom ten gól nedostali. Naštěstí hned po změně stran jsme si vedení vzali zpátky. To bylo extrémně důležité.

Věděli jste v průběhu zápasu, jak hraje Znojmo? A co vlastně na jejich debakl s Vlašimí říkáte?
Ne, nevěděli. Ale dokážu se do toho vžít. Vzpomeňte na náš páteční zápas či právě na utkání s Vlašimí. Je velký rozdíl, když hrajete o postup, anebo už jen bezstarostně dohráváte sezónu. Ale o podrobnostech zápasu Znojma nevím. Každopádně je jasné, že určitě nesloží zbraně a budou se rvát do konce. To pro nás musí být varování!

Nicméně všichni umíme počítat. V sobotu stačí proti Pardubicím uhrát stejně bodů jako Znojmo v Opavě a vy se spolu s týmem zapíšete do historie. Jak krotit emoce? Bude to před vysněným posledním krokem hlavně o psychice?
Po středečním regeneračním tréninku se ve čtvrtek začneme chystat takticky na Pardubice. K soupeři máme velký respekt, neumíme na něj zahrát a máme s ním negativní bilanci. Proto už předem říkám, že toto utkání bude enormně náročné po všech stránkách. Samozřejmě víme, že jsme velmi blízko.

Asi by bylo hezké oslavit postup doma a další sobotu jet do Varnsdorfu s klidnou hlavou, že?
To určitě ano, ale o tom radši vůbec nemluvme (důrazně). Můžu jen říct, že je v každém případě vždycky lepší slavit něco před vlastními fanoušky. Zatím však není co! Budu se opakovat, ale musíme být v sobotu obezřetní a důkladně koncentrovaní. Čeká nás náročných devadesát minut.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná