Generální partner
Světlý režim
16. květen 2016

V Ústí je nutné odčinit domácí zaváhání

Poslední tří zápasy rozhodnou o úspěchu či neúspěchu. Prvním z nich bude už úterní podvečerní duel v dalekém Ústí nad Labem proti týmu, který o víkendu nehrál. Karvinští se na cestu vydali už v pondělí po obědě.
Původně se mělo hrát ve středu, ale nakonec se celé 28. kolo uskuteční o den dřív kvůli středečnímu finále MOL Cupu. Karvinští mají v nohách i hlavách páteční remízový duel s Táborskem, naopak Ústí mělo volno kvůli lichému počtu účastníků ve FNL. „I to byl jeden z důvodů, proč jsme hráli předchozí kolo už v pátek. Jen škoda, že jsme domácí utkání nezvládli. Po vítězství v Hradci Králové jsme drželi trumfy v ruce, v pátek jsme si situaci zkomplikovali,“ řekl trenér MFK OKD Karviná Jozef Weber.

Na severozápadě Čech je nutné vyhrát, tohoto úkolu si je celý tým moc dobře vědom. Proti však stojí historická data. Karviná totiž naposledy v Ústí nad Labem vyhrála 17. srpna 2008 v poměru 3:1 - od té doby ani bod. Je tak na čase s tím něco udělat a změnit to. „Poslední tři kola budou velký boj, ale nic nevzdáváme a bojujeme dál. V úterý musíme uspět,“ nechal se slyšet kapitán Pavel Eismann.    

Ústecká Arma patřila po podzimu k aspirantům na postup, ale díky porážce ve Znojmě a následným čtyřem remízám bylo po pěti jarních kolech jasno, že si celý klub bude muset počkat do další sezóny. Vždyť svěřenci Petra Němce vyhráli ve druhé polovině soutěže pouze jedno utkání – s Vyšehradem. 

V Ústí nad Labem spoléhají především na vysokého útočníka Tomáše Smolu, který soupeří na dálku s Lukášem Budínským o druhé místo v pořadí kanonýrů. Budínský má deset zásahů, Smola o jeden méně. Sedm přesných tref má ještě Michal Zeman. Osa mužstva se příliš nemění, hráči o sobě vědí, což je nesmírná výhoda tohoto týmu. Jedničkou mezi třemi tyčemi je Zdeněk Zacharda. 

Podzimní zápas na Kovoně vyhrála Karviná 1:0 díky brance Lubomíra Urgely. Navíc hned v úvodní minutě Budínský neproměnil penaltu. Zajímavé také určitě je, že v posledních třech zápasech pokaždé padl jen jeden gól. Utkání 28. kola Fotbalové národní ligy FK Ústí nad Labem – MFK OKD Karviná startuje na Městském stadionu v úterý 17. května v 18 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Michal Paták, na čarách mu budou k ruce kolegové Hrabovský a Vitner.
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná