Generální partner
Světlý režim
3. listopad 2014

Jozef Weber: Výhra mě moc těší, vyloučení štve!

Nadmíru spokojený s výsledkem, ale rozčarovaný z vyloučení stopera Václava Cverny. Tak se dají popsat pocity trenéra Jozefa Webera, jehož tým zvládl zápas na jihu Moravy i přes padesátiminutové oslabení a připsal si již třetí vítězství za sebou.

Tři body ze hřiště exligového soupeře, navíc s čistým štítem vzadu. Musí panovat velká spokojenost. Je to tak?

To víte, že ano. Jen mě štve brzké vyloučení Venci Cverny. Na půli hřiště to měl vyřešit úplně jinak. Je pozitivní, že nás však Znojmo ani v oslabení nepřehrávalo. Ve druhé půlce nám ohromně pomohlo, že se síly na trávníku srovnaly. Pak jsme získali převahu, kterou jsme korunovali dvěma góly.

Ty zaznamenal střídající Václav Juřena, který se v 70. minutě trefil v karvinském dresu v ostrém zápase vůbec poprvé a hned za minutu přidal další gól. Co k tomu říct?

Musím nejprve říct, že nám všechna střídání vyšla. Střídající hráči vnesli do hry potřebnou kvalitu. A Venca? Paradoxně to zakončení měl těžší než třeba ve Vlašimi, ale především druhou situaci vyřešil bravurně. Všichni jsme mu to přáli. Po Vlašimi, kde zahodil opravdu velké šance, byl hodně frustrovaný. Je to poctivý kluk a sám jsem měl velkou radost, že se trefil právě on.

Jak vám však bylo v 11. minutě, kdy musel ze hřiště vyloučený Václav Cverna?

Nic moc. S tím, že Venca uviděl už druhou červenou kartu v krátké době, se těžce vyrovnávám. Je to ohromné minus a kaňka na vítězném zápase.

Už jste zmínil, že ani v oslabení vás domácí nepřehrávali. Vytvořili si jen jedinou opravdovou tutovku, kterou skvěle zlikvidoval gólman Lipčák.

To byla brejková situace, kterou Martin výborně chytil a tím nás ohromně podržel. Řekl bych, že tímto zákrokem z ojedinělé větší šance položil základ k výhře.

Z posledních tři utkání jste vytěžili maximální počet devíti bodů, držíte se nejužší špičky, gólman Lipčák udržel podruhé za sebou nulu. Nálada tedy musí být víc než dobrá, ne?

Je to přesně tak. Navíc se zvedá kvalita našich kombinačních věcí, už fungují různé vazby. Mám opravdu velkou radost, že se nám daří a kluci tomuto způsobu hry, který praktikujeme, věří.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo