Generální partner
Světlý režim
4. listopad 2014

Snad už budu dávat góly častěji, přeje si Juřena

Na začátku dubna 2012 přišel útočník Václav Juřena do Karviné. Ale první trefu za druholigový tým v mistrovském zápase si schoval až na nedělní duel ve Znojmě, kdy v 70. minutě poslal Karvinou do vedení. Za minutu pak přidal hned druhou a definitivně rozhodl o třech bodech.

„Byla to dlouhá doba. Mám z gólů pochopitelně radost. Navíc jsme získali tři body u týmu, který ještě v minulé sezóně hrál nejvyšší soutěž. Jen doufám, že na další trefy nebudu čekat tak dlouho,“ usmál se třiadvacetiletý hráč, který byl během dvou a půl let i dvakrát na hostování v Třinci. Tam mimochodem i bydlí.

Juřena sám přiznal, že svými góly, které nakonec znamenaly tříbodový zisk, odčinil trestuhodně zahozené šance z utkání ve Vlašimi. Tam Karvinští nakonec nebrali ani bod a odjeli s porážkou. I trenér Weber přiznal, že na něm byla znát velká frustrace. „Aby ne, tam to opravdu byly zahozené velké tutovky,“ uznal.

A jak vlastně obě akce, které přecházely jeho premiérovým gólům, viděl ze svého pohledu? „Abych se přiznal, tak akci před prvním gólem si už moc nevybavuji. Ale druhý gól padl takřka ihned po rozehrání. Míč dopředu nakopl Honza Růžička a já to trefil na zadní tyč,“ popsal oba gólové okamžiky Václav Juřena.

Z posledních tří zápasů brali Karvinští maximální počet devíti bodů. Nyní však přijde na řadu duel proti největšímu favoritovi soutěže, olomoucké Sigmě. Ta sice spadla po třiceti letech z nejvyšší soutěže, ale takřka všechny hráče udržela. „Sigma vlastně je prvoligový mančaft. Určitě to bude atraktivní zápas, na který se všichni těšíme. Doufám, že přijde hodně lidí. Sigma je pojem, vede tabulku a nám se navíc momentálně daří. Lepší pozvánku jsme lidem z Karviné dát nemohli,“ dodal Juřena.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo