Generální partner
Světlý režim
1. listopad 2014

V neděli na jižní Moravě, Znojmo-Karviná (ne,14)

V rámci 13. kola Fotbalové národní ligy zajíždějí svěřenci Jozefa Webera na půdu exligového Znojma. Teprve potřetí a vlastně také naposledy nastoupí k zápasu v podzimní části soutěže až v neděli.

Předchozí dva duely hrané v neděli nedopadly ideálně, proto je na čase s tím něco udělat a bodovat. V Praze s Viktorií Žižkov prohráli Karvinští těsně 0:1 a ve Varnsdorfu 1:3. Nyní přijde na řadu výjezd na jih Moravy. „Nemáme se čeho bát. Znojmo sice minulou sezónu hrálo nejvyšší soutěž, ale momentálně jsme v tabulce před ním. Z posledních dvou zápasů jsme vytěžili maximální počet šesti bodů. Věříme si, že nějaký ten bod přivezeme i v neděli ze Znojma,“ podotkl zkušený Tomáš Janíček.

Toho společně s Janem Trousilem trenér Weber po utkání s Opavou pochválil. Oba totiž svým výkonem ve velké míře přispěli nejen k výhře, ale také k čistému kontu, které vychytal Martin Lipčák. „Bylo důležité, že jsme zase po dlouhé době neinkasovali. Zahráli jsme dobře jako tým a ta nula vzadu a tříbodový zisk je toho výsledkem,“ těšilo bývalého hráče Mladé Boleslavi, který zaskočil na stoperu za potrestaného Václava Cvernu. „Jak to trenér postaví tentokrát? Uvidíme, on to rozhodne. Já jsem připraven nastoupit na každé pozici,“ usmál se.

Znojmo se po loňské neúspěšné misi v nejvyšší soutěži otřáslo v základech, respektive jeho hráčský kádr včetně pozice hlavního trenéra. Z mužstva odešli brankář Hrubý a obránci Hnaníček s Mudrou a ofenzivní hráči Crnkič, Zeba, Haurdič, Reljič, Slovák Gál-Andrezly a útočné eso Václav Vašíček. Trenéra Leoše Kalvodu, bývalého kouče Karviné, nahradil Oldřich Machala. Pod jeho vedením se Znojmo snaží o moderní a rychlý fotbal.Jak už to bývá, tak lépe se jeho svěřencům hraje venku. Doma na nově zrekonstruovaném stadionu totiž musí tvořit a to bývá někdy problém. O tom by Karvinští mohli vyprávět. Svědčí o tom také pouze jedno vítězství v domácím prostředí, které Znojemští zaznamenali 19. října proti Sokolovu. S Vlašimí a Táborskem prohráli, proti Pardubicím i Zlínu brali pouze bod.

Aby toho nebylo málo, tak Znojmo muselo v týdnu skousnout tvrdý direkt v Poháru FAČR, když prohrálo 0:6 na půdě Liberce. „Není to nic příjemného. Možná jsme k tomu zápasu přistoupili laxněji nebo nevím. Každopádně je třeba se v neděli vyvarovat chyb, které jsme v Liberci udělali,“ řekl pro klubový web Todor Yonov, který pohárový duel sledoval pouze z lavičky náhradníků.

Karvinští se pokusí Znojmo porazit po dlouhých třech letech. Naposledy se to podařilo 5. listopadu 2011 po domácí jasné výhře 4:1. Od té doby pouze jedna bezbranková remíza a tři porážky v řadě včetně jedné ze zimní Tipsport ligy.

Utkání 13. kola FNL 1. SC Znojmo FK – MFK OKD Karviná startuje v neděli 2. listopadu ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím tohoto zápasu bude Ondřej Berka. Na čarách mu budou pomáhat pánové Černý a Kožár.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo