Generální partner
Světlý režim
12. únor 2021

Juraj Jarábek před Spartou: Dřívější výkop je fajn, Sparta je pro nás výzva!

Trenér MFK Juraj Jarábek řešil v týdnu kvůli silným mrazům se svým realizačním týmem, jak nejlépe upravit tréninkový plán. V tradičním předzápasovém rozhovoru mluvil o soupeři, jeho novém trenérovi i svých brankářích…

Trenére, jak se vyrovnáváte s nepříjemným mrazivým počasím? Do jaké míry ovlivňuje přípravu na nedělní mistrovský zápas?
Je to problém – hlavně z důvodu zranění a potom samozřejmě nemoci. Extrémní minusové teploty rozhodně nikomu nepomáhají. Ovšem počasí neporučíte, nedá se nic dělat. Jsme profesionálové a musíme se s tím vypořádat.

Upravovali jste nějak tréninkový program?
Několikrát jsme využili možnosti, která se nám naskytla – trénovali jsme v kryté nafukovací hale na ZŠ Dělnická. Je tam umělá tráva a písek. Tímto bych chtěl vedení školy moc poděkovat. Od pátku už půjdeme zase ven a budeme na hřišti ladit taktické věci na nedělní zápas se Spartou. 

LFA upravila s ohledem na předpověď počasí časy výkopů. Kvitujete fakt, že zápas na Letné začne o dvě a půl hodiny dříve oproti původnímu plánu?
Určitě ano, i když ideální by bylo hrát ještě dřív, nejlépe od dvou. Ale chápu, že televize má své vysílací schéma. Je ale fajn, že došlo k posunu výkopu na dřívější odpolední čas.

Nedělní soupeř v minulém týdnu vyměnil trenéra, žezla se ujal Pavel Vrba. Jak jste reagoval na tuto změnu?
Pro jejich hráče je nový trenér určitě nový impuls, ale naše plány se nemění – rádi bychom odehráli na Spartě dobrý zápas a uhráli co nejlepší výsledek. Sparta je Sparta. Pro nás je to obrovská výzva a na zápas se moc těšíme. Ani trenérská rošáda na tom nic nemění.

Vypozoroval jste něco zajímavého v prvním utkání Sparty pod novým koučem?
Asi to, že Olomouc byla v první půli lepším týmem a mohla ten zápas v pohodě vyhrát. Po změně stran se však Sparta zlepšila a podařilo se jí zápas otočit. Už tam byl vidět i trenérův rukopis.

Budete se muset obejít bez vykartovaných Dramého a Bartošáka. Jak velký je to problém?
Jsou to hráči základní sestavy, takže je to nepříjemné. Ale trest za karty nebo zranění k fotbalu patří. Méně vytěžovaní hráči dostanou šanci a bude jen na nich, jak se toho zhostí.

Naopak příjemnou starost musíte řešit s brankáři, ne? Petr Bolek si už odpykal dvouzápasový trest a s Jiřím Ciupou v bráně tým uhrál čtyři body ze dvou utkání…
To je určitě moc pozitivní. Mám radost, že Jirka podal kvalitní výkony, Petr Bolek je zpátky a Vláďa Neuman se uzdravil.  Do neděle je ještě daleko, máme čas si promyslet, kdo půjde do brány (úsměv).

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo