Generální partner
Světlý režim
13. únor 2021

Na sv. Valentýna duel na Letné, Sparta-Karviná (ne,16)

Přestože zpěvák Petr Kotvald v jedné své písni zpívá „Na Letný léto je“, tak to rozhodně v neděli platit nebude. Karvinští v mrazivém počasí na půdě pražské Sparty uzavřou další ligové kolo.

O dvě a půl hodiny dříve, než bylo původně v plánu, vyběhnou k zápasu fotbalisté MFK. Čeká je soupeř z nejtěžších – v tabulce druhá Sparta s novým trenérem Pavlem Vrbou. „Ideální by bylo hrát už od dvou odpoledne, ale rozumím, že televize má dané vysílací schéma. I takový posun je ale fajn,“ pokyvoval hlavou kouč MFK Juraj Jarábek.   

Odehrát dobrý duel s co nejlepším výsledkem, to je přání karvinského trenéra. „Sparta je Sparta. Pro nás je to velká výzva a moc se na utkání těšíme. Domácí mají nový impuls v podobě nového trenéra, navíc minulý týden otočili zápas v Olomouci. Sigma, stejně jako my na začátku sezóny, vedla o dva góly a stejně prohrála. První poločas patřil Olomouci, po změně stran se Sparta zlepšila a zápas otočila. Byl tam vidět už rukopis trenéra Vrby,“ vypozoroval Juraj Jarábek.

Na Letné určitě nenastoupí vykartovaní Dramé s Bartošákem. Naopak se do sestavy může vrátit brankář Petr Bolek, který toho pod trenérem Vrbou zažil nepočítaně – v Ostravě i Plzni. Ovšem v posledních dvou duelech pomohl Jiří Ciupa k zisku čtyř bodů. „Máme ještě čas si promyslet, kdo půjde v neděli do brány. Je fajn a pozitivní řešit „starosti“ tohoto typu,“ usmál se Jarábek.

Pražská Sparta je v tabulce druhá, když před tímto kolem ztrácela na vedoucí Slavii deset bodů. Jestliže v minulém týdnu se na Letné děly věci z pohledu sportovního (změna trenéra), tak v tomto týdnu bylo živo hlavně na poli marketingovém – historicky nejúspěšnější český klub totiž po sedmadvaceti letech mění své logo, které začne používat od nové sezóny.

Nový trenér Pavel Vrba nebude moci pro nedělní zápas počítat s celou řadou zraněných hráčů včetně dlouhodobého maroda Adama Hložka. Navíc se bude muset obejít i bez Ladislava Krejčího ml. – ten pyká za žluté karty. Poslední vzájemný zápas vyzněl pro pražský výběr, který v Karviné zvítězil 5:2. Zápas na Letné se naposledy hrál 5. října 2019 a Sparta zvítězila jasně 4:0!  

Utkání 19. kola FORTUNA:LIGY AC Sparta Praha – MFK Karviná začíná v Generali Česká pojišťovna Areně v neděli 14. února v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná