Generální partner
Světlý režim
15. únor 2021

Michal Papadopulos: Táta se konečně dočkal dvou mých gólů v jednom zápase

Po více než dvanácti letech vstřelil Michal Papadopulos v jednom zápase české nejvyšší soutěže dva góly. Jeho radost po utkání kazil pouze výsledek - Karvinští prohráli na půdě Sparty hokejovým výsledkem 3:4!

Michale, dát tři góly na Spartě a prohrát  - to musí neskutečně mrzet. Souhlasíte?
Je to smutné a velká škoda. Tři góly se na Letné nestřílejí každý týden a moc nás to všechny mrzí. Vnímáme a cítíme, že jsme z toho zápasu mohli vytěžit víc.

V čem podle vás hledat hlavní příčinu porážky?
Ve čtyřech inkasovaných gólech. Některé byly opravdu laciné. Zvítězil tým, který udělal méně chyb. Tím byla Sparta!

Vstřelil jste dva góly, s Opavou jste se také prosadil. Vypadá to, že formu máte výbornou.
Jako útočníka mě to samozřejmě těší, na hřišti jsem od toho, abych góly střílel. Z těch dvou gólů na Letné mám jen poloviční radost, protože neznamenaly bodový zisk.

První gól vypadal hodně jednoduše – Čelůstka zaváhal a před vámi byla prázdná brána. Překvapilo vás, že se k vám míč na zadní tyč nakonec dostal?
V té rychlosti šlo hlavně o reakci (úsměv). Bylo to strašně rychlé a možná to zakončení vypadalo trochu krkolomné. Ale padlo to tam, fajn.

Útočníka útočníkem dělá správný výběr místa. Tentokrát to platilo dokonale, že?
To ano, ale na takovém terénu jsem nečekal, že to tam projde. Šestnáctka Sparty ale byla v první půli dost zmrzlá. Troufám si tvrdit, že kdyby nebyla, tak Čelůstka takovou chybu neudělá.

Vzpomenete si, kdy naposledy jste dal v jednom utkání dva góly?
Hmm… V Polsku ne, to vím. Tak v české lize... A vlastně v Heerenveenu. Ano, v Holandsku se mi to podařilo několikrát. Tuším dvakrát nebo třikrát. To už ale bude deset let!


Správně jste si vybavil i českou ligu. Víte, jaký zápas to byl?
Jo, v Teplicích za Boleslav – ale na rok si už nevzpomenu (19. října 2008, Teplice – Mladá Boleslav 2:3 – pozn. redakce). Každopádně jsem rád, protože táta mi pořád říkal, že by se rád zase dočkal zápasu, ve kterém dám víc než jeden gól. Tak konečně se to podařilo (smích).

Souhlasíte, že do dalších ligových zápasů je potřeba sladit ofenzivu s defenzivou? Protože poslední dobou se stává, že funguje pouze jedna stránka…
Je to přesně tak. Musíme najít určitý balanc a sladit to. Pokud se nám to podaří, bude to dobré.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo