Generální partner
Světlý režim
27. říjen 2023

Juraj Jarábek: Plzeň je typologicky velice dobře poskládaná

Poslední říjnovou neděli se Karvinští představí na půdě Viktorie Plzeň, která má za sebou čerstvé vítězství na hřišti Dinama Záhřeb. O soupeři, vzpomínkách na velkou výhru v Doosan Areně či absenci vykartovaného Jaroslava Svozila mluvil dva dny před zápasem trenér Juraj Jarábek.

Trenére, během sedmi dnů vás čekají dva atraktivní zápasy, nejprve se představíte v Plzni a příští neděli přijede do Karviné ostravský Baník. Jak náročné to budou zkoušky pro váš tým?
Náročné určitě. Když budu mluvit o Plzni, tak se všichni těšíme a připravujeme se na ní. Důležité je, že se nám podařilo zvládnout domácí duel s Hradcem Králové.

Určitě jste bedlivě sledoval čtvrteční vítězný zápas Plzně v chorvatském Záhřebu v rámci EKL. Co jste vypozoroval?
Výborný výkon. Když navíc zdoláte Dinamo Záhřeb, tak to už samo o sobě je o kvalitě. Jsou suverénně první ve své skupině. Moc dobře víme, proti komu budeme v neděli hrát.

Očekáváte, že trenér Koubek protočí sestavu?
Plzeň disponuje kvalitním a širokým kádrem. Myslím, že tři nebo čtyři hráče protočí.

Minulý týden se těžce zranil bývalý hráč MFK Rafiu Durosinmi. Bude to oslabení?
Hrával stabilně, střílel góly – takže asi ano. Ale úplně problém to momentálně asi není. Trenér Koubek má k dispozici Chorého, Vydru nebo Klimenta. Takže kvalita a náhrada za Durosinmiho v Plzni je.

Může se opakovat výsledek z prosince 2020, kdy jste se svými tehdejšími svěřenci šokoval celou Doosan Arenu vítězstvím 1:0 po trefě Michala Papadopulose?
Byl to krásný zápas – kéž by se nám něco podobného zase podařilo (úsměv). Vzpomínám si, že jsme tam odehráli výborný zápas podpořený kvalitní defenzivou. Podařilo se nám vstřelit první gól, po přestávce nás Plzeň otevírala. Ale zvládli jsmeto.

Kdybyste měl porovnat oba týmy tehdy a dnes?
Předtím tam byl trenér Guľa a nebylo to úplně úspěšné plzeňské období. Teď je to jiné, tým se příliš nezměnil, ale hrají pohárovou Evropu, jejich styl je atraktivní. Tím, že praktikují 3-4-3 nebo 3-5-2, tak jsou přímočařejší a střílejí více gólů. A především lehčí góly. Předtím to bylo na můj vkus až moc upracované. Typologicky je Plzeň velice dobře poskládaná.

Jak se vyrovnáte v neděli s tím, že sotva se stabilizovala obrana a poprvé v sezóně jste neinkasovali, tak se vykartoval Jaroslav Svozil a v Doosan Areně nenastoupí?
Ještě přemýšlíme, ale musíme si s jeho absencí poradit. Ale určitě nastoupíme silní. S kartami nic nenaděláme, bude to už třináctý zápas v sezóně a je jasné, že karty budou přibývat. Na druhou stranu je tady prostor pro další hráče, kteří čekají na šanci. Věřím, že to zvládnou.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo