Generální partner
Světlý režim
28. říjen 2023

Na pažitu silné Viktorie! Plzeň-Karviná (ne,15)

Fotbalisté Karviné se v neděli odpoledne představí v Plzni proti tamní Viktorii, která má v nohách čtvrteční výhru v EKL na hřišti Dinama Záhřeb. Rozdíl mezi oběma soupeři aktuálně činí dvanáct bodů.

Zbavit se nálepky jediného klubu, který na hřištích soupeřů v této sezóně ještě nebodoval bude zrovna na západě Čech nesmírně obtížné – ale jde to. Před téměř třemi lety tam vítězství 1:0 trefil hlavou Michal Papadopulos a na lavičce stál Juraj Jarábek.Vzpomínám si, že jsme tam odehráli výborný zápas podpořený kvalitní defenzivou. Plzeň se zrovna nenacházela ve svém nejlepším období. Teď je to jiné, protože praktikují atraktivní herní styl, jsou přímočařejší a střílejí více gólů – navíc lehčích, není to tak upracované. Typologicky je Viktorka velice dobře poskládaná,“ vysekl Západočechům poklonu trenér Jarábek.

Na utkání proti týmu hrající evropské poháry se celý tým těší - ovšem nebude kompletní. Scházet bude minimálně vykartovaný Jaroslav Svozil, naopak se do sestavy může vrátit Amar Memić, který si karetní trest odpykal minulý týden. „S absencí Jardy Svozila si musíme nějak poradit. S kartami nic nenaděláme, bude to už třináctý zápas v sezóně a je jasné, že karty budou přibývat. Na druhou stranu je tady prostor pro další hráče, kteří čekají na šanci. Věřím, že to zvládnou,“ pověděl Juraj Jarábek.

Plzeň je doma výborná, pět výher a jediná remíza do dokazuje. Před sezónou se do Štruncových sadů vrátil zkušený trenér Miroslav Koubek, který v Plzni už působil a získal s ní titul v soutěžním ročníku 2014/2015. Díky kvalitnímu a širokému kádru soupeře karvinský kouč předpovídá, že jeho trenérský kolega udělá po čtvrtečním vítězství v Chorvatsku tři až čtyři změny.

Minulý týden Viktoriánům hrubě nevyšel zápas v Liberci, kde kromě porážky 0:3 přišli na dlouhou dobu o exkarvinského útočníka Rafia Durosinmiho, který si vážně poranil koleno. I bez něj je však ofenzivní stránka Plzně na vysoké úrovni. Svědčí o tom třicet nastřílených gólů, což je druhé nejvyšší číslo ze všech týmů F:L.

Zajímavostí vzájemných utkání je to, že hned šest z dvanácti utkání přineslo na jednu či druhou stranu vítězství o gól. Poslední zápas obou týmů se datuje k předminulé sezóně – v prosinci 2021 vyhrála Plzeň v Karviné 1:0 díky gólu Milana Havla. Celková bilance vyznívá jasně pro Viktorku v poměru 9-2-1.


Utkání 13. kola FORTUNA:LIGY FC Viktoria Plzeň – MFK Karviná začíná v Doosan Areně v neděli 29. října v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Dominik Starý. Vstupenky do hostujícího sektoru budou v prodeji před utkáním na pokladně hostů.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo