Generální partner
Světlý režim
21. leden 2021

Juraj Jarábek: Zápas proti nejlepšímu týmu Česka je pro nás velká výzva

Jak vnímá současnou pražskou Slavii kouč MFK Juraj Jarábek? Co soudí o Ondřeji Lingrovi, který obléká dres slavného pražského "S"? Nejen to v tradičním předzápasovém rozhovoru.

Trenére, včetně generálky s Třincem nevstřelili vaši svěřenci už tři zápasy gól. Pracujete v tréninku o to víc na koncovce?
Řešíme to neustále, pokud chceme být úspěšní, je potřeba připravené šance využít a proměnit je. Už v zápase s Příbramí, který jsme vyhráli 1:0, bylo pár šancí. Následně s Pardubicemi jsme měli snad šest nebo sedm čistých šancí. Naposledy na Slovácku se také pár příležitostí našlo a navíc jsme neproměnili ani penaltu.

Může to být pro hráče o něco snazší v tom, že Slavia přijede do Karviné jako favorit?
Jasně, my v tom zápase nemáme co ztratit a každý gól by chlapcům mohl pomoct. Přijede momentálně nejlepší tým Česka s výborným kádrem a pro nás je to obrovská výzva a motivace si to s takovým mančaftem rozdat na hřišti. Doufáme, že podáme co nejlepší výkon.

Jak je těžké se na Slavii připravit, když snad nemá slabinu a na každý post v sestavě má dvě nebo tři alternativy?
Jejich sestavu moc neřešíme, protože je to přesně tak, jak říkáte. Na každém postu mají obrovskou kvalitu. Navíc většina kádru už prodělala onemocnění Covid-19, asi ani nebudou mít moc absencí. My se připravujeme na Slavii jako celek a víme, že i oni se dají nějakým způsobem porazit. Také to jsou lidi z masa a kostí. 

Dovolte mi přesto zmínit jedno jméno – přijede odchovanec MFK Ondřej Lingr, který do Slavie přestoupil v létě a bude to pro něho první zápas proti mateřskému klubu. Sledujete aspoň po očku jeho výkony?
Sem tam si zavoláme nebo napíšeme. Moc mu držím palce. On je přesně ten typ hráče, které Slavia chce a umí si je zapracovat. Tým trenéra Trpišovského má svou hru založenou na presinku, tlaku na míč, přechodové fázi a agresivitě a neustálém běhání. A charakterově i tímto, co jsem vyjmenoval, tam Ondra patří.

Poprvé od duelu v Plzni nastoupíte k utkání až večer. Liší se nějakým způsobem příprava na zápas?
Pod umělým osvětlením je to trochu něco jiného a přizpůsobíme tomu i předzápasový trénink. Snad vydrží počasí a fanoušci si, bohužel opět jen v televizi, užijí dobrý fotbal.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná