Generální partner
Světlý režim
21. leden 2021

Juraj Jarábek: Zápas proti nejlepšímu týmu Česka je pro nás velká výzva

Jak vnímá současnou pražskou Slavii kouč MFK Juraj Jarábek? Co soudí o Ondřeji Lingrovi, který obléká dres slavného pražského "S"? Nejen to v tradičním předzápasovém rozhovoru.

Trenére, včetně generálky s Třincem nevstřelili vaši svěřenci už tři zápasy gól. Pracujete v tréninku o to víc na koncovce?
Řešíme to neustále, pokud chceme být úspěšní, je potřeba připravené šance využít a proměnit je. Už v zápase s Příbramí, který jsme vyhráli 1:0, bylo pár šancí. Následně s Pardubicemi jsme měli snad šest nebo sedm čistých šancí. Naposledy na Slovácku se také pár příležitostí našlo a navíc jsme neproměnili ani penaltu.

Může to být pro hráče o něco snazší v tom, že Slavia přijede do Karviné jako favorit?
Jasně, my v tom zápase nemáme co ztratit a každý gól by chlapcům mohl pomoct. Přijede momentálně nejlepší tým Česka s výborným kádrem a pro nás je to obrovská výzva a motivace si to s takovým mančaftem rozdat na hřišti. Doufáme, že podáme co nejlepší výkon.

Jak je těžké se na Slavii připravit, když snad nemá slabinu a na každý post v sestavě má dvě nebo tři alternativy?
Jejich sestavu moc neřešíme, protože je to přesně tak, jak říkáte. Na každém postu mají obrovskou kvalitu. Navíc většina kádru už prodělala onemocnění Covid-19, asi ani nebudou mít moc absencí. My se připravujeme na Slavii jako celek a víme, že i oni se dají nějakým způsobem porazit. Také to jsou lidi z masa a kostí. 

Dovolte mi přesto zmínit jedno jméno – přijede odchovanec MFK Ondřej Lingr, který do Slavie přestoupil v létě a bude to pro něho první zápas proti mateřskému klubu. Sledujete aspoň po očku jeho výkony?
Sem tam si zavoláme nebo napíšeme. Moc mu držím palce. On je přesně ten typ hráče, které Slavia chce a umí si je zapracovat. Tým trenéra Trpišovského má svou hru založenou na presinku, tlaku na míč, přechodové fázi a agresivitě a neustálém běhání. A charakterově i tímto, co jsem vyjmenoval, tam Ondra patří.

Poprvé od duelu v Plzni nastoupíte k utkání až večer. Liší se nějakým způsobem příprava na zápas?
Pod umělým osvětlením je to trochu něco jiného a přizpůsobíme tomu i předzápasový trénink. Snad vydrží počasí a fanoušci si, bohužel opět jen v televizi, užijí dobrý fotbal.

Rozhovory Rozhovory
st 18.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Ciupa

Úplně veselé povídání to nebylo. Gólman Jiří Ciupa musí jako odchovanec klubu skousnout fakt, že z prvoligové Karviné bude druholigová. V rozhovoru před posledním domácím utkáním se vesměs vzpomínalo…

st 4.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Eldar Šehić

Levý obránce Eldar Šehić pochází z Bosny a v Karviné působí necelý rok. Za tu dobu si vydobyl místo v základní sestavě a naučil se česky. V rozhovoru vypráví o fotbalových začátcích, fotbale v Bosně nebo i tom, že byl záložník. Dokonce si zahrál mládežnickou Ligu mistrů a dal gól slavnému Atlétiku Madrid…

út 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Zorvan

Hráč s číslem 7 na karvinském dresu dělá fanouškům radost. Zimní posila Filip Zorvan v každém zápase svými výkony dokazuje, jak je pro tým důležitý. V rozhovoru hovoří o svém bratranci, ale také o reprezentačních spoluhráčích či oblíbeném týmu…

st 6.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam Jánoš

Se záložníkem Adamem Jánošem, který je v Karviné na hostování z ostravského Baníku, jsme v rozhovoru probrali výhru ve slezském derby, jeho prvoligové štace, top spoluhráče a další zajímavosti…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo