Generální partner
Světlý režim
22. leden 2021

Mistr? To je výzva! Karviná-Slavia (so,18:30)

První domácí utkání roku 2021 nabídne lahůdku v podobě duelu s mistrovskou Slavií. Karvinští se pokusí lídra FORTUNA:LIGY zaskočit a vylepšit si bilanci na svém stadionu.

Velký zápas proti nejtěžšímu možnému soupeři, který vládne lize s šestibodovým náskokem, slibuje zajímavou podívanou. Fotbalisté MFK Karviná se by se rádi střelecky i bodově zase chytili, vždyť dvakrát po sobě v lize prohráli a na gól čekají i s generálkou proti Třinci už tři zápasy. „Toto utkání je pro nás všechny velká výzva. My nemáme co ztratit, a každý vstřelený gól by nám mohl aktuálně pomoct. Doufám, že podáme co nejlepší výkon,“ hlásil před utkání trenér MFK Karviná Juraj Jarábek.

Zdá se, že Slavia nemá slabinu, proto se trenérský štáb zaměřuje na soupeře jako celek a ne na jednotlivce. „Na každém postu mají obrovskou kvalitu, navíc většina jejich hráčů už má za sebou prodělaný Covid-19. Nečekáme, že budou mít moc absencí. Každý tým se ale dá porazit a my pro úspěch uděláme maximum,“ slíbil fanouškům, kteří se na stadion bohužel znovu nedostanou, trenér Jarábek. 

Utkání bude mít výkop až o půl sedmé večer, Karvinští si proti malinko upraví program. „Předzápasový trénink tomu uzpůsobíme. Přeci jen hrát pod umělým osvětlením je něco trochu jiného. Snad také vydrží počasí,“ dodal Juraj Jarábek, jehož svěřenci poslední zápasy absolvovaly brzy odpoledne.   

Do Karviné dorazí nejlepší tým Česka s nejlepším útokem i obranou celé soutěže. Dobře vyladěný stroj hlavního trenéra Jindřicha Trpišovského navíc stále bojuje ve třech soutěžích – kromě FORTUNA:LIGY ještě v Evropské lize, kde ho v únoru čeká dvojzápas s anglickým Leicesterem City, a v MOL CUPU. V úterním třetím kole přešla Slavia bez sebemenších problémů po výsledku 4:1 přes Duklu Praha do osmifinále. 

Suverén ligy měl na začátku ledna problémy s marodkou, ale ta už je nyní takřka prázdná. Podle dostupných zpráv budou kouči Trpišovskému chybět pouze záložník Petr Ševčík, útočník Júsuf Hilál a vykartovaný Jakub Hromada. Velice speciální zápas čeká na Ondřeje Lingra, který se poprvé v kariéře postaví proti svému mateřskému klubu.

Karvinští z osmi vzájemných duelů vytěžili pouze jeden bod, který se datuje k začátku minulé sezóny – Slavia v Karviné neproměnila penaltu a utkání skončilo 0:0. Fotbalisté MFK také tahají sérii tří soutěžních zápasů v řadě, ve kterých proti tomuto pražskému „S“ neskórovali.

Utkání 16. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – SK Slavia Praha začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 23. ledna v 18:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Pechanec. Utkání vysílá přímým přenosem O2 TV Sport.  

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná