Generální partner
Světlý režim
24. leden 2021

Petr Bolek po Slavii: V profesionální kariéře je to moje první červená karta

Vrátil se do brány po nucené absenci, ale své první utkání v roce 2021 nedochytal. Gólman Petr Bolek totiž uviděl v nastaveném čase červenou kartu a musel své místo přenechat Marku Janečkovi - karvinští trenéři už totiž vyčerpali kvótu maximálního počtu pěti střídání...

Petře, poctivě jsem hledal ve statistikách, ale u vašeho jména jsem červenou kartu nezaregistroval. Byla to v sobotu vaše první?
V profesionální kariéře ano. Jednu jsem ale dostal někdy před dvaceti lety v reprezentační šestnáctce v kvalifikačním utkání.

Jak byste okomentoval ten inkriminovaný okamžik, po kterém padl k zemi paradoxně Ondřej Lingr?
U míče jsem byl dřív a odehrál jsem ho. Ondru jsem trefil míčem do nosu, a hned jsem dával nohu dolů. Neměl jsem vůbec důvod ho trefit a nechtěl jsem se s ním ani srazit. Ze zpomaleného záběru z protější kamery jde vidět, jak jsem nohou uhýbal, abych ho netrefil napřímo. Žlutou kartu bych možná pochopil. Ale červená? Když jsem odcházel ze hřiště, tak se i samotná lavička Slavie divila, za co jsem byl vyloučený. Měli tam tablet a viděli to stejně jako já.

Jde vůbec něco v takové rychlosti udělat jinak, než jste udělal?
No právě – nejde!

Jaké je vaše celkové hodnocení zápasu proti aktuálně nejlepšímu českému klubu?
V první půli jsme byli kompaktní, byly tak nějaké závary a zblokované situace. Kromě nebezpečné střely Stanciua, kterou jsem pořádně neviděl, to bylo z naší strany v pořádku. O osudu zápasu podle mě rozhodl první gól – to se nám prostě nemůže stávat. Hrozně laciné.

Věřil jste po snížení Kristi Qoseho v 82. minutě, že závěr ještě bude dramatický?
To jo. Ale neuchopili jsme to moc dobře. Nezachytili jsme jeden dlouhý balón, přišel centr a gól. V tu chvíli bylo po zápase. Škoda!

Příští zápas v Teplicích budete muset vynechat. Zvládnou to vaši mladí brankářští kolegové?
O tom vůbec nepochybuji. Připravujeme se kvalitně a připraveni určitě budou.



Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo