Generální partner
Světlý režim
11. září 2015

Karviná jede do Vlašimi, vrátí se na první místo?

Duel proti nepříjemnému soupeři, navíc na jeho hřišti čeká už v sobotu odpoledne na karvinský tým. Ten se představí od 17 hodin ve Vlašimi.
Vítězná sestava se nemění - staré známé pořekadlo jistě platí. Trenér Weber nemá po vítězném derby s Opavou důvod sahat do základní jedenáctky, ale určitě jej těší fakt, že k utkání budou připraveni Matej Sivrić (vypršel mu trest za vyloučení ve FM)  a Erik Puchel (dva přípravné duely za národní tým U20 v Anglii). „Jestli uděláme nějaké změny? Uvidíme,“ zůstal tajemný karvinský kouč.

Je faktem, že Karviné se ve Vlašimi dlouhodobě nedaří. Pouze jedinkrát tam dokázala zvítězit – na konci srpna 2013 přesvědčivě 3:0. „Bylo by fajn tam vyhrát. Ale musíme se připravit na to, že domácí mají svůj styl založený na fyzické připravenosti. Hráči Vlašimi jsou běhaví a důrazní. Pokud se jim v tomto nevyrovnáme, budeme mít problémy,“ upozorňuje Weber a přidává. „Víme, že ještě nevyhráli. Přičítám to ale spíš smůle. Viděli jsme jejich zápasy s Opavou či Sokolovem a mohli klidně získat z těchto dvou zápasů víc než jeden bod,“ říká.

Jak už bylo řečeno – vlašimští hráči pod vedením Vlastimila Petržely stále čekají na první tříbodový zisk. Na svém kontě mají pouhé dva body za dvě domácí remízy (s Českými Budějovicemi a Sokolovem shodně 1:1). Naopak nestačili venku na Vyšehrad, Opavu a naposledy Ústí nad Labem. Mezi důležité hráče tohoto týmu patří Jakub Štochl či Daniel Tarczal, který ještě v minulé sezóně oblékal karvinský dres a jistě se na setkání se svými bývalými spoluhráči těší.  

Utkání 6. kola Fotbalové národní ligy FC Graffin Vlašim – MFK OKD Karviná startuje ve Vlašimi v sobotu 12. září v 17 hodin. Hlavním rozhodčím zápasu bude pan Petr Ardeleánu. Na čarách mu budou asistovat kolegové Kříž a Kožár.
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná