Generální partner
Světlý režim
12. září 2014

Karviná se představí v Praze proti Viktorii Žižkov

Nedělní pražský termín 10:15 je už dlouhou dobu spjat s domácími zápasy Viktorie Žižkov. Nyní ho po týdenní pauze Fotbalové národní ligy, kterou vyplnil národní pohár a úspěšná reprezentační pauza, okusí karvinští fotbalisté.

Přestože z hlediska vzájemných zápasů vyplývá, že Karvinští na Žižkově ještě nikdy nebrali ani bod, tak poraženeckou náladu z kabiny neuslyšíte. Není ani důvod, protože při všeobecné vyrovnanosti druhé nejvyšší soutěže, může být v neděli všechno jinak. „Věřím tomu. Máme odolný tým a v kádru hráče jako Budínský, Růžička, Zelený, Trousil či Ondřejka, kteří mají s pražskými zápasy své zkušenosti. Je však nutno přiznat, že Žižkov poskládal velmi silný mančaft. A to prozatím dokazuje,“ řekl před utkání trenér Jozef Weber.

Žižkovští okupují čelo soutěže, navíc v poháru vyřadili obrozenou pražskou Slavii. „To se přiznám, mě překvapilo. I když na druhou stranu prvoligové týmy většinou pošlou na hřiště méně vytížené hráče a to se pak síly na hřišti vyrovnají,“ ví Weber. Každopádně se pražský tým veze na vlně euforie. Poslední čtyři zápasy vyhrál – porazil v poháru Jihlavu, zdolal doma Varnsdorf, vyhrál v Sokolově a naposled doma v poháru porazil už zmíněnou Slavii. „Jsou v pohodě. Mají dobrý tým okolo Marka, Folprechta nebo Podrazkého. Určitě jim také pomohlo vítězství v Sokolově, kde by spíš zápasu slušela remíza,“ podotkl Jozef Weber, který bude v neděli určitě postrádat distancovaného Tomáše Janíčka.Momentální lídr Fotbalové národní ligy před sezónou posiloval na všech frontách. Kromě hráčského kádru i na manažerské židli. Na Žižkov se vrátil známy funkcionář Ivan Horník. Nejlepším střelcem Viktorky je třígólový Zdeněk Folprecht následován Radkem Voltrem. Trenér Jindřich Trpišovský dal po pohárovém postupu svému týmu na víkend volno, ale od pondělí se už všichni připravují na nadcházející zápas. „Do dalšího utkání s Karvinou potřebujeme doléčit drobné šrámy, a také dohonit tréninkové výpadky jako v případě Bartošáka nebo Marcela Šťastného,“ uvedl pro klubový web žižkovský trenér.

Utkání 6. kola Fotbalové národní ligy FK Viktoria Žižkov – MFK OKD Karviná startuje v Praze v neděli 14. září v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude Jan Jílek, kterému budou na čarách asistovat pánové Kubr a Kotalík.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo