Generální partner
Světlý režim
3. duben 2015

Karviná zavítá na Letnou k ševcům

Další možnost k prvnímu tříbodovému zisku budou mít fotbalisté Karviné v sobotu ve Zlíně.

Přetěžké utkání čeká v sobotu odpoledne na svěřence Jozefa Webera. Ti se totiž představí na zlínské Letné u soupeře, kterému se daří a navíc zatím neztratil ani bod. „Troufnu si tvrdit, že to bude na jaře poprvé, kdy do zápasu nepůjdeme jako favorit. Musíme pokračovat v poctivé hře jako proti Žižkovu. Sice jsme minulý týden zase nevyhráli, protože kvalita naší hry nebyla na takové úrovni, ale každopádně poctivá práce i směrem dozadu by mohla být základ úspěchu,“ podotkl karvinský kouč.

Karvinští opět nenastoupí kompletní – jistotou zatím je, že se na hřišti neobjeví Jaroslav Zelený. Čtvrteční odpolední trénink už s týmem absolvoval reprezentant Puchel, který se vrátil z kvalifikace v Německu, kde česká devatenáctka neuspěla a na EURO v Řecku se nepodívá. Další tři fotbalisté jsou navíc v karetním ohrožení. „Ale to jsou už od podzimu,“ usmál se Weber. Karvinští ve Zlíně naposledy bodovali takřka přesně před třemi lety (31.3.2012), kdy tam dokonce vyhráli díky brance Admira Vladaviče. Podzimní duel na Městském fotbalovém stadionu v Karviné-Ráji vyhráli domácí 2:1 zásluhou branek Urgely a Trousila.

Ševcům se povedla už zimní příprava, na kterou na rozdíl od Karviné dokázali navázat i v mistrovských zápasech. Velmi dobře se prezentovali v Tipsport lize, ve které si mj. na rozjezd poradili s ostravským Baníkem, aby nakonec postoupili až do Final four a po výhře nad Bohemians 1905 obsadili konečnou bronzovou příčku.

Velkou roli v tom všem hraje zkušený trenér Bohumil Pánik, který tým převzal po svérázném Martinu Pulpitovi. „Z venku mi připadá, že se tam situace uklidnila, mužstvo si sedlo a šlape,“ nabízí svůj pohled na věc Jozef Weber. První čtyři jarní výsledky mu dávají za pravdu - výhry na Žižkově (2:1), doma s Pardubicemi (4:0), doma s Varnsdorfem (6:0) a v Sokolově (2:0) budí velký respekt.

Utkání 21. kola Fotbalové národní ligy FC Fastav Zlín – MFK OKD Karviná startuje v sobotu 4. dubna v 18 hodin pod taktovkou hlavního rozhodčího Miroslava Zelinky. Tomu budou na čarách asistovat pánové Kotalík a Kožár. Textový on-line přenos sledujte na ONLAJNECH.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo