Generální partner
Světlý režim
7. duben 2015

Potřebujeme už dát první gól, říká Daníček

Karvinští fotbalisté dál čekají na první jarní výhru. Defenzivní štít Vlastimil Daníček nabádá k semknutí a uznal, že jediná gólová akce na zlínské Letné vznikla po jeho chybě.

Zklamání z výsledku, dvojího vyloučení a zranění Tomáše Janíčka – svěřenci Jozefa Webera opět neprožili příjemný víkend. Přestože poprvé nešli do utkání jako favorit, tak na hřišti jarního suveréna to dlouho vypadalo nadějně. „Trenéři nás na soupeře velmi dobře připravili po taktické stránce. Zápas podle mě rozhodly naše individuální chyby, protože týmový i taktický výkon byl v pořádku,“ řekl po utkání Vlastimil Daníček.

Měl na mysli situaci ze 45. minuty, kdy musel po přísné červené kartě pod sprchy zkušený Jan Trousil? „Na toto právě nenarážím. Podle mě byla klíčovým momentem situace před jediným gólem, kde jsem udělal chybu. Ten gól jsme dostali relativně brzy. Měli jsme déle držet nerozhodný stav, Zlín by určitě znejistěl a znervózněl. Hráli jsme dobře takticky. Ke konci zápasu nám v deseti lidech samozřejmě rychle docházely síly, proto tam domácí měli další šance,“ přiznal odchovanec Slovácka, který je v Karviné na hostování do konce této sezóny.

Porážka mrzí, navíc Karvinští během zápasu přišli o tři stopery. Trousil s Cvernou byli vyloučeni a Janíček si poranil rameno. Trenér Weber tak nemá před utkáním příliš variant. S největší pravděpodobností dostane šanci Mihailo Jovanović a o druhém hráči se rozhodne. Ve hře je právě i Vlastimil Daníček, který nějaké zkušenosti s pozicí středního obránce má. „Na tomto postu jsem hrával v dorostu i béčku Slovácka. V áčku spíš jen přípravné zápasy a možná jeden či dva ligové. Šlo spíš o záskok. Proto si myslím, že proti Vlašimi budu hrát opět v záloze,“ myslí si třiadvacetiletý fotbalista.

Pochopitelně i Vlastimila Daníčka trápí neuspokojivé jarní výsledky. „Není to příjemné, navíc ty nepříjemnosti se skládají jako puzzle. Začalo to v Kolíně, kde jsme měli plno šancí, pokračovalo to s Táborskem, kde jsme dotahovali dvoubrankové manko. Potřebujeme dát první gól, pak to půjde. Dalším problémem jsou zranění a v neposlední řadě karty. Ale to je ve fotbale normální. Musíme se semknout a místo řečí to dokázat na hřišti. Pořád je o co hrát, navíc nikomu z nás netrénuje dobře, když nemáme výsledky. Výhru nad Vlašimí potřebujeme jako sůl,“ dodal Vlastimil Daníček.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo