Generální partner
Světlý režim
7. květen 2016

Klíčový zápas! Karviná hraje v Hradci Králové

Utkání, které v mnohém napoví! I takto se dá označit nedělní odpolední duel domácích Votroků proti hostující Karviné.

První se třetím, ale také dvě nejlepší obrany proti sobě i dva nejlepší gólmani! Jednoznačný hit 26. kola Fotbalové národní ligy se bude hrát na východě Čech „Pod lízátky“. Karvinští nic nepodceňují a k utkání cestují už o den dřív. „Domácí jsou na jaře v laufu, potřebujeme je zastavit. Věřím, že k utkání přistoupíme mimořádně zodpovědně. Nečekám žádné útočné manévry, klidně může rozhodnout jedna standardka. Na druhou stranu neočekávám ani od jednoho týmu žádného zaňdoura, to není ani pro jednoho typické,“ nechal se slyšet karvinský trenér Jozef Weber.

Podzimní duel na Kovoně rozhodla jedna standardní situace – Votroci si odvezli vítězství 1:0. „Nám by tentokrát mohla pomoci ta tři vítězná domácí utkání v řadě za sebou. Každopádně si ale uvědomujeme sílu domácích a také víme, že v případě neúspěchu by se boj o postup zúžil,“ řekl Weber.

Zajímavý duel čeká Jaroslava Zeleného, který je odchovancem Votroků. Lákat určitě bude i souboj dvou rychlíků – karvinského Jana Moravce a královéhradeckého Tomáše Malinského. A nesmíme zapomenout ani na gólmanský souboj Pindroch vs. Ottmar. „Nesmíme tam prohrát, to je základ. Věřím, že nějaký gól dáme. A jestli se dotáhnu na svého brankářského protivníka? To je úplně jedno, hlavně to chce uspět. A jestli to v konečném součtu bude s nulou či ne, nebude hrát v tu chvíli roli,“ přidal svůj názor brankář Branislav Pindroch.

Hradec Králové na jaře opravdu šlape. V posledních pěti duelech pokaždé vyhrál, naposledy jeho hráči zaváhali na začátku dubna ve Varnsdorfu, odkud si přivezli bodík za bezbrankovou remízu. Jediným týmem, který dokázal Votroky na jaře porazit, je trochu překvapivě Frýdek-Místek. Ten doma ve Stovkách zvítězil 2:1.   

Posledních pěti výher v řadě si všimla i LFA, která společně s webem fnliga.cz vyhlašuje hráče a trenéra měsíce. V dubnu uspěli dle předpokladů zástupci Votroků - nejlepším hráčem byl zvolen gólman Radim Ottmar, který během dubna inkasoval pouze jednou v Pardubicích. Nejlepším trenérem byla zvolena neobvykle hned dvojice Bohuslav Pilný a Milan Frimmel.  

Utkání 26. kola Fotbalové národní ligy startuje FC Hradec Králové – MFK OKD Karviná startuje v neděli 8. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek, na čarách jeho asistenti Blažej a Pilný.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo