Generální partner
Světlý režim
10. květen 2016

Spokojený Weber: Hradec jsme hodně překvapili

Jako výborný stratég se ukázal karvinský trenér Jozef Weber. Skvěle zvolenou taktikou dokonale zaskočil domácí Votroky a Karvinští si i díky tomu odvezli z východu Čech dvoubrankové vítězství.
Trenére, bylo klíčem k úspěchu „přeskládání“ sestavy?
Uvažovali jsme, jak Hradec překvapit a toto přeskupení mi leželo v hlavně nějaký čas.

Dá se tedy říct, že jste Votroky zaskočili?
Ano. Myslím si, že byli překvapení (úsměv). Hlavně Honza Moravec jim na hrotu útoku dělal velké starosti, to nám vyšlo dokonale. Stejně tak i Matěj Fiala na pravém beku svou úlohu zvládl výborně.

Po zranění premiéra v základní sestavě pro Jardu Zeleného. Bylo to cílené rozhodnuté nasadit ho právě v Hradci, kde začínal s fotbalem?
Jarda zapadal do naší představy. Potřebovali jsme na kraji mít vysokého hráče. Musím přiznat, že jsem měl obavu, jak to zvládne po kondiční stránce. Ale těch necelých sedmdesát minut bylo z jeho strany velmi slušných.

Jak vnímáte druhý gól z nastaveného času, za kterým tkví výhoda v podobě lepšího vzájemného zápasu s Hradcem Králové?
No, možná jako velký dar z nebes. Ani jeden z trenérů s tím už moc nepočítal. Já jsem se už spíš modlil, ať je konec zápasu a domácí trenér chtěl pochopitelně vyrovnat (smích). Ale musím říct, že Sander zachoval chladnou hlavu a s naprostým přehledem zakončil. Pochvala i pro Urgiho, který mu přihrával. Oba šli na hřiště s tím, ať trochu pozlobí unavenou obranu domácích. Vyšlo to dokonale!

Jak moc stouply po vítězství 2:0 akcie v podobě cíle, kterým je vybojovat postup?
Hodně. Výhra nám vrátila velkou šanci a máme to vlastně ve svých rukou. Ale stále musíme být obezřetní. Hlavně tento zisk potřebujeme potvrdit v pátek s Táborskem.
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo