Generální partner
Světlý režim
9. květen 2016

Velmi povedený zápas, hodnotil Budínský

Jeho devátý gól v sezóně odstartoval nakonec tříbodový nedělní podvečer. Karvinský záložník využil přihrávku Jaroslava Zeleného a zamířil přesně k tyči.
Karvinští si byli vědomi, že jakékoliv bodové zaváhání by bylo vodou na mlýn jejich konkurentům. Na východě Čech se hráčům s logem OKD na prsou historicky příliš nedaří. Ale tentokrát už to vyšlo. „Trenér trochu zamíchal sestavou i taktikou. Chtěli jsme hrát podobně jako na podzim v Táborsku či pohár s Mladou Boleslaví. Naší snahou bylo hlavně eliminovat Malinského na jejich levé straně. To se podařilo, navíc nahoře hodně zlobil Honza Moravec. Odehráli jsme opravdu povedený zápas,“ usmíval se Lukáš Budínský.

První gól padl ve 35. minutě po standardní situaci, kterou rozehrál Jan Šisler, Budínský byl netradičně ve vápně a číhal na příležitost, která nakonec přišla „Honza ještě do vápna kvůli té masce nechodí. Ke mně se tam pak dostal míč od Jardy Zeleného a propálil jsem to. Viděl jsem gólmana, že stojí u přední tyče, tak jsem to cpal na zadní,“ popsal důležitý první gólový okamžik nejlepší karvinský snajpr.

Hosté z Karviné věděli, že po změně stran na ně domácí Votroci vletí a budou chtít rychle vyrovnat. „Byli jsme na to připraveni. Od sedmdesáté minuty tam měli jen dva větší závary. Myslím si, že jsme to zvládli a navíc v samotném závěru přidali druhý gól, který může být v konečném součtu opravdu důležitý,“ pochvaloval si Budínský,

Výhru označil za nesmírně důležitou. „Potřebovali jsme se na Hradec i Znojmo bodově dotáhnout a to se prozatím podařilo. Zbývají čtyři zápasy do konce, v pátek Táborsko musíme porazit a vyvinout tlak na oba naše největší soupeře. Věřím, že dorazí hodně lidí,“ zakončil Bůďa.
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo