Generální partner
Světlý režim
25. červen 2022

Kouč Hejdušek: Velká škoda s ohledem na to, jak se kluci nadřeli

Premiéru na lavičce Karviné má trenér Tomáš Hejdušek za sebou. Jeho svěřenci třikrát lacině inkasovali, své šance neproměnili a byla z toho porážka o tři góly. Výsledek ho pochopitelně mrzel, ale těžkou hlavu si z něho nedělal. S hráči je teprve na začátku přípravy...

Trenére, jak hodnotíte zápas?
Výsledek 0:3 je přísný. Soupeř sice byl v první půli lepší, měl více šancí, ale inkasovali jsme jen jednou. Po změně stran jsme byli aktivnější, vytvořili si dvě gólové šance, ale obdrželi jsme dva zbytečné góly. Je to velká škoda, hlavně kvůli tomu, jak moc se kluci na hřišti nadřeli.

Všechny inkasované góly se zdály dost laciné. Viděl jste to podobně od postranní čáry?
Ano. V prvním případě se jednalo o špatný odkop, druhý gól jsme dostali přímo z rohu. Musím se ale na to podívat, jestli na přední tyči nikdo nebyl, nebo co se vlastně přesně stalo. A třetí gól padl po nákopu. Stane se, bohužel.

Viděl jste ve hře i pozitivní věci?
Samozřejmě. Byly tam věci, kterými se chceme prezentovat a opravdu se teď nedíváme na výsledek.

Byly klíčovými okamžiky, které nakonec určily ráz zápasu, neproměněné šance Antonína Svobody na začátku druhé půle?
Myslím, že ano. Byly to tutovky, ale to přijde. V tréninku jsme se ještě finální fázi nevěnovali. Jdeme postupně.


V první i druhé půli jste poměrně záhy střídal a pokaždé šel na hřiště Nik Trček. Proč?
Jeli jsme do Žiliny s jednadvaceti hráči a dvěma gólmany. Věděli jsme, že jednoho hráče budeme takto střídat a vyšlo to na Nika. Pravá strana Žiliny byla v první půli silná, chtěli jsme to vyztužit. Proto jsme vystřídali Goje za Trčka a na levého beka šel Petr Buchta. Ve druhé půli šlo o vynucenou změnu, Rajmund Mikuš nám hlásil, že ho trochu tahá sval – nechtěli jsme riskovat.

Petra Buchtu jste poslal na netradiční pozici…
…máme tady čtyři stopery a hlavně v modelovém utkání na tréninku zahrál na beku Buchtič velice dobře. A proti Žilině to rovněž zvládl. Momentálně krajní obránce nemáme, vlastně jen Mikuše, který ale musel dolů, potom Kokovase, který však dlouho nehrál, a mladý Motyčka se zranil.

Jak obstáli mladí kluci?
Byla to pro ně velká škola a bylo vidět, že na některé je to ještě hodně. Ale beru to pozitivně, chceme jít touto cestou.

Premiéru v dresu MFK mají za sebou i zkušení Jan Žídek s Jaroslavem Málkem. Jak se vám líbili na hřišti ve druhé půli?
Bylo vidět velké oživení naší hry. Jarda snad neztratil balón a Honza Žídek je pilíř obrany. Dirigoval a hecoval spoluhráče s přehledem. Až se sehrajeme a budeme kompaktní, tak to oba budou velikým přínosem pro tým.

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo