25. červen 2022

Krutý výsledek na Slovensku! Žilina-Karviná 3:0

Tři zbytečné góly inkasovali na hřišti v Budatíně (jedna z městských částí Žiliny) fotbalisté MFK od domácího týmu MŠK. Těm tak první zápas letní přípravy výsledkově nevyšel, ale trenéři viděli v akci celkem třiadvacet hráčů.
MŠK Žilina
sobota 25.6.2022
3:0
(1:0)
Budatín
Diváci: 0
Teplan (46. Belko) - Rusnák (46. Suľa), Leitner, Nemčík (46. Aremeyaw), Sluka (46. Owusu) - Myslovič, Kopas (46. Mráz), Gidi (46. Gomola) - Kaprálik (46. Galčík), Jibril, Ďuriš (46. Bari).
I. pol.: Murin - Buchta, Šindelář, Teplan, Kokovas - Boháč, Nešický - Čmelík, Marciňa, Goj (32. Trček) - Zych. II. pol.: Neuman - Mikuš (63. Trček), Stropek, Žídek, Jurčák - Jursa, Vlachovský - Clement, Málek, Ramadan - Svoboda.
Branky: 62. a 87. Galčík, 32. Ďuriš

Karvinští šli do zápasu po náročných tréninkových jednotkách a v zajímavě namixované sestavě, kde nechyběli ani dorostenci, kteří se „perou“ o místo v A-týmu. Došlo také na bratrský souboj Teplanů – karvinský Juraj nastoupil na stoperu, jeho bratr Marek byl v bráně.

První poločas patřil domácím, kteří byli nebezpečnější, ale karvinská obrana v čele s brankářem Murinem odolávala. Karvinští směrem dopředu příliš nebezpeční nebyli, neujala se ani standardní situace zahraná Nešickým, která skončila pouze ve zdi těl.

Slovenský celek hrozil převážně po krajích hřiště. Když už byl Murin překonaný, na brankové čáře zachraňoval Martin Šndelář. Až ve dvaatřicáté minutě šla Žilina do zaslouženého vedení – po akci celé ofenzivy se míče nakonec ujal Ďuriš a uvnitř šestnáctky propálil Murina. Domácí měli do konce prvního dějství ještě jednu šanci, ale finální řešení nebylo úspěšné.

Po změně stran to byl po prostřídání kompletní sestavy jiné, lepší. Domácí zlobil třeba Rajmund Mikuš, po jehož výborném centru měl na hlavě vyrovnávací gól Antonín Svoboda – pověsil se do vzduchu, ale nedal. Stačilo pár minut a přišlo repete, znovu neúspěšné. Tentokrát se výborným zákrokem předvedl brankář Žiliny. Těmito nevyužitými šance se lámalo utkání, navíc Mikuš preventivně střídal.

Domácí několikaminutový tlak hostů přečkali a zničehonic šli do trháku, když se přímo z rohu trefil na bližší tyč Galčík. Zadákům MFK dělali ve druhé půli problémy rychlí afričtí hráči Žiliny, ale ani v jednom případě neuspěli. Definitivní podobu výsledku dal svým druhým gólem Galčík, když využil nejen nákop brankáře Belka, ale i individuální chybu jednoho z bránících hráčů v bílém dresu.

Karvinští prohráli v Žilině 0:3, další zápas je čeká už ve středu v Polsku proti Termalice Nieciecza.

Trenér Tomáš Hejdušek: „Je to pro nás výsledkové zklamání a výsledek 0:3 je přísný. Ano, soupeř byl v první půli na hřišti lepší, měl více šancí a paradoxně jsme inkasovali jen jednou. Po změně stran jsme byli daleko aktivnější, vytvořili si dvě gólové možnosti, ale obdrželi jsme dva zbytečné góly – nejprve přímo z rohu a tři minuty před koncem z nákopu. Je to velká škoda kvůli tomu, jak moc se kluci na hřišti nadřeli. Máme nějaká ponaučení, ale moc bych si z toho zápasu a především výsledku hlavu nedělal.“