Generální partner
Světlý režim
28. leden 2024

Kouč Jarábek: Měli jsme v Turecku výborné podmínky a na závěr i nejkvalitnějšího soupeře

Kromě tradičního pozápasového hodnocení se trenér Jarábek ohlédl za celým soustředěním. Přiznal, že jej trápí zranění některých hráčů, vyjádřil spokojenost s ofenzivou a defenzivou, nastínil další program a promluvil o posilách.

Trenére, je výhra 1:0 nad předloňským šampionem Severní Makedonie zasloužená?
S ohledem na druhý poločas, kdy jsme byli jasně lepší a nepustili soupeře takřka do ničeho, tak ano. Musím pochválit stopery i Jirku Fleišmana a další. Byl to doslova oddřený zápas ve velké únavě. A střídající hráči ukázali také dobré věci, například mladý Vinicius dobrou agresivitu Každopádně na závěr soustředění jsme narazili na nejkvalitnějšího soupeře, který na tom byl výborně pohybově.

Utkání nakonec rozhodl Lukáš Budínský gólem z penalty…
…byl na ni určený a proměnil (úsměv). A to jsme měli kopat ještě další dvě. K tomu řeknu jednu věc – mrzí mě úroveň rozhodčích, byli slabí. Proti brazilskému týmu to ještě relativně zvládli, ale proti Shkupi to bylo opravdu slabé z jejich strany.

V neděli brzy ráno odlétáte domů. Můžete tedy bilancovat – jaké bylo soustředění?
Dá se říct, že jsem maximálně spokojený. Kluci makali, všechno poctivě odtrénovali a podařilo se nám vyhrát všechny tři zápasy a neinkasovali jsme. Vyzkoušeli jsme si systémové věci na skvělých hřištích. Teď už ale jdeme dál, příprava ještě pokračuje. Jediné minus vidím v našem zdravotním stavu – máme poměrně dost zraněných. Snad to nebude nic vážného, kluci v pondělí půjdou k lékaři na vyšetření a uvidí se.

Můžete být konkrétnější, prosím?
Mimo hru jsou aktuálně David Moses, Matej Čurma, Alex Iván, Amar Memić – věřím, že to bude jen z únavy a nebude to nic vážného. Kvůli těmto absencím jsme v druhém a třetím utkání nemohli protočit dvě kompletní jedenáctky. Pro zdravé kluky to bylo právě kvůli tomu tak náročné. Ale poradili si s tím i podle dat, která máme a pracujeme s nimi dlouhodobě.

Na podmínky a zázemí si asi stěžovat nemůžete, že?
To vůbec. Měli jsme výborné podmínky, co se týče stravy i ubytování. Počasí bylo stabilní, příjemné a slunečné. Pouze v den příjezdu dost pršelo a poslední dva dny foukal silný vítr.

Jaký bude váš další program po návratu ze soustředění?
Dali jsme klukům v pondělí a v úterý volno s tím, že si právě v úterý splní individuální plán. V sobotu nás čeká generálka, i když já slovo generálka nemám moc rád - prostě ještě jeden přípravný zápas (úsměv). Každopádně tréninkové mikrocykly už budeme směřovat k herním věcem, ale jeden nebo dva dny v týdnu se ještě budeme věnovat kondičním věcem.

Funguje ofenziva, ale také defenziva. Jste prozatím spokojený?
Zvýšila se nám konkurence i díky příchodu Martina Regáliho. Do ofenzivy máme alternativy, v dobrém světle se ukazuje mladý Vinicius. Chvála musí přijít i na defenzivní stránku, stopeři to zvládají, zkoušíme i některé kluky na krajích obrany, přestože to nejsou jejich posty. Proto jsme tady v Turecku byli, vyzkoušeli jsme si to a uvidíme.

Jak jsou na tom Patrik Čavoš s Rajmundem Mikušem? Je šance třeba u Čavoše, že by se už naplno zapojil po návratu k týmu?
To si nemyslím, bohužel. Oba běhají, mají intervalové běhy bez balónu. Klobouk dolů především u Mikiho, že po tak těžkém zranění se dává dokupy, nic ho nelimituje a nebolí. Věřím, že se oba brzy připojí k týmu a snad někdy na startu jarní části by mohli být fit.

Prozatím je v týmu pouze jedna nová posila. Jaká je aktuálně situace ohledně dalších nových jmen?
Rád bych, aby ještě někdo dorazil. Konkurence je dobrá a užitečná věc. Každý post bychom chtěli mít zdvojený. Uvidíme. Nějaké hráče máme vyhlédnuté, ale jestli se podaří transfery zfinalizovat, je teď těžké s určitostí říct.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo