Generální partner
Světlý režim
27. leden 2024

Na závěr soustředění proti KF Shkupi

Turecké soustředění je těsně před koncem. Svěřenci kouče Juraje Jarábka odehrají v sobotu od 13 hodin českého času zápas proti severomakedonskému soupeři, který se papírově jeví jako nejtěžší turecká prověrka...

Po dvou výhrách 2:0 nad Radnički Niš a Gremio Esportivo Mauáense by rádi fotbalisté MFK zakončili soustředění dalším úspěšným výsledkem, protože každé vítězství dodává každému týmu sebevědomí. „Díváme se samozřejmě na výsledek, ale také na to, jakým způsobem mužstvo pracuje. Vše si společně vyhodnocujeme. Zatím jsme spokojení, ale výsledky nepřeceňujeme,“ prohlásil asistent trenéra Branislav Mráz.

Od severomakedonského soupeře očekává typický balkánský fotbal, založený na fyzické vyspělosti a agresivitě. „To znamená, že to bude, řečeno v dobrém, nepříjemný soupeř. Pokračovat bude rotace hráčů, i když asi v ne nějakém rozsáhlém měřítku. Chceme, aby kluci už měli vyšší minutáž,“ zakončil Mráz.

Po zápase se celá výprava vrátí na hotel, proběhne regenerace, večeře a bude se balit. V neděli brzy ráno následuje budíček a odjezd na letiště. Letadlo by s výpravou mělo vzlétnout v 7:30 tureckého času a dle letového řádu o půl deváté SEČ přistát na vídeňském letišti, kde už bude přistavený autobus na cestu do Karviné.


KF Shkupi

Klub z hlavního města Skopje byl založen teprve v roce 2012, ale má úspěchy. Je mistrem Severní Makedonie z předminulé sezóně 2021/2022 a může se pyšnit i dvěma druhými místy ze sezón 2020/2021 a 2022/2023. V posledních šesti sezónách KF Shkupi hrálo vždy předkolo z některých evropských pohárů - v minulé sezóně dokonce předkolo LM (vypadnutí ve 2. předkole s Dinamem Záhřeb).

Po podzimu je Shkupi na druhém místě tabulky s jednobodovou ztrátou na vedoucí tým FC Struga, což je poslední mistr. V Turecku bude celá severomakedonská výprava až do 10. února, v kádru figuruje i jeden Slovák – stoper Michal Pintér. První zápas proti s maďarským Szombathelyi Haladás gól nepřinesl.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo