Generální partner
Světlý režim
11. duben 2021

Lukáš Čmelík: Nebyl to dokonalý míč, ale „Papa" ukázal své kvality

Znovu velice dobrým výkonem korunovaným gólovou přihrávkou se v utkání s Plzní prezentoval ofenzivní záložník Lukáš Čmelík. Systém hry mu pod novým trenérem Jozefem Weberem vyloženě sedí!

Lukáši, bod s Plzní musíte brát s ohledem na soupeřovy velké šance z první půle, že?
Bod proti takovému mužstvu samozřejmě bereme. Na dobrý výkon ze Zlína jsme chtěli navázat i v domácím prostředí, což se podařilo. Jasně, v první půli jsme měli dost štěstí a podržel nás výrazně Cipis v bráně – pochytal to tam slušně (úsměv). Ve druhé půli už bylo šancí méně, ale paradoxně jsme inkasovali. Ale bod máme, takže spokojenost.

Překvapilo vás, v jaké sestavě Plzeň nastoupila?
Chybělo jim pár hráčů, to je fakt. Připravovali jsme se na trochu odlišnou sestavu, ale v podstatě na naši hru to nemělo zásadní vliv. Možná nám to v konečném součtu i pomohlo. Já osobně jsem se těšil, že si zahraji proti Davidu Limberskému, škoda.

Jak byste popsal situaci před prvním gólem, kde jste uplatnil svou rychlost?
Typický brejk, co trénujeme. Jean Mangabeira mi poslal pěkný míč podél obránce, já ho přesprintoval a naslepo jsem míč posílal před bránu, kde jsem věděl, že Michal Papadopulos bude. Nebyl to z mojí strany dokonalý míč, ale Michal ukázal své kvality a to jeho zakončení bylo úžasné!Z dvou zápasů pod novým trenérem máte čtyři body. Sám trenér Weber na tiskovce řekl, že kdyby mu to někdo řekl, tak by je bral. Co vy?
S příchodem nového trenéra je to vždy nový impulz pro hráče. Myslím si, že jsme si rychle osvojili trenérovy myšlenky. Zatím se nám daří plnit pokyny, což je dobře. Věřím, že další body budou přibývat. Nejlépe hned v dalším domácím zápase proti Budějovicím.

Vy sám, cítíte důvěru trenéra?
Ano, cítím a jsem rád, že mi dává prostor. Pod trenérem Weberem jsem odehrál téměř celé zápasy, v obou jsem střídal až ke konci. Jsem rád, že mě v těch zápasech podržel na hřišti tak dlouho. Myslím, že jsem se mu v obou utkáních odvděčil slušnými výkony. Trenér chce hrát systém, který mi vyhovuje.


Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo