Generální partner
Světlý režim
11. duben 2021

Lukáš Čmelík: Nebyl to dokonalý míč, ale „Papa" ukázal své kvality

Znovu velice dobrým výkonem korunovaným gólovou přihrávkou se v utkání s Plzní prezentoval ofenzivní záložník Lukáš Čmelík. Systém hry mu pod novým trenérem Jozefem Weberem vyloženě sedí!

Lukáši, bod s Plzní musíte brát s ohledem na soupeřovy velké šance z první půle, že?
Bod proti takovému mužstvu samozřejmě bereme. Na dobrý výkon ze Zlína jsme chtěli navázat i v domácím prostředí, což se podařilo. Jasně, v první půli jsme měli dost štěstí a podržel nás výrazně Cipis v bráně – pochytal to tam slušně (úsměv). Ve druhé půli už bylo šancí méně, ale paradoxně jsme inkasovali. Ale bod máme, takže spokojenost.

Překvapilo vás, v jaké sestavě Plzeň nastoupila?
Chybělo jim pár hráčů, to je fakt. Připravovali jsme se na trochu odlišnou sestavu, ale v podstatě na naši hru to nemělo zásadní vliv. Možná nám to v konečném součtu i pomohlo. Já osobně jsem se těšil, že si zahraji proti Davidu Limberskému, škoda.

Jak byste popsal situaci před prvním gólem, kde jste uplatnil svou rychlost?
Typický brejk, co trénujeme. Jean Mangabeira mi poslal pěkný míč podél obránce, já ho přesprintoval a naslepo jsem míč posílal před bránu, kde jsem věděl, že Michal Papadopulos bude. Nebyl to z mojí strany dokonalý míč, ale Michal ukázal své kvality a to jeho zakončení bylo úžasné!Z dvou zápasů pod novým trenérem máte čtyři body. Sám trenér Weber na tiskovce řekl, že kdyby mu to někdo řekl, tak by je bral. Co vy?
S příchodem nového trenéra je to vždy nový impulz pro hráče. Myslím si, že jsme si rychle osvojili trenérovy myšlenky. Zatím se nám daří plnit pokyny, což je dobře. Věřím, že další body budou přibývat. Nejlépe hned v dalším domácím zápase proti Budějovicím.

Vy sám, cítíte důvěru trenéra?
Ano, cítím a jsem rád, že mi dává prostor. Pod trenérem Weberem jsem odehrál téměř celé zápasy, v obou jsem střídal až ke konci. Jsem rád, že mě v těch zápasech podržel na hřišti tak dlouho. Myslím, že jsem se mu v obou utkáních odvděčil slušnými výkony. Trenér chce hrát systém, který mi vyhovuje.


Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo