Generální partner
Světlý režim
29. březen 2024

Marek Bielan: Faktor nového stadionu Hradci určitě pomáhá

Po reprezentační pauze jede karvinský tým do Východních Čech k duelu s Hradcem Králové. O soupeři i využité pauze mluvil dva dny před zápasem jeden z trenérů Marek Bielan.

Marku, jak jste využili reprezentační přestávku?
Tím, že jsme zvládli poslední zápas, tak reprezentační přestávka byla fajn. Z kluků to spadlo, opustili jsme poslední místo a v tréninku to bylo vidět - nálada se vždy odvíjí od výsledků. První týden jsme poctivě odtrénovali a v pátek si zahráli v Polsku zápas se Zaglebie Sosnowiec, který jsme vyhráli 1:0. V sobotu měli kluci volno, v neděli pak individuální plán a od pondělí se v pozitivní náladě už chystáme na Hradec.

Co jste v trenérském štábu vyčetli o Hradci Králové?
Určitě jim v domácím prostředí pomáhá faktor nového stadionu. Je to moc hezká stavba a všichni se tam těšíme. Pár procent úspěchu v tom jistě bude i kvůli vynikající atmosféře. Je to pracovitý tým, který je silný ve středu hřiště s velmi dobrými hráči jako Pilař, Vašulín či Krejčí. Ten ale kvůli kartám hrát nebude. Musím zmínit i tahového Lukáše Čmelíka. Toho velice dobře známe tady z Karviné. Velmi dobrá je i stoperská trojka.

Hrají Votroci po výměně trenérů jinak? Je tam už vidět rukopis nového kouče Davida Horejše?
Je to trochu něco jiného, to je fakt. Ale nikterak dramaticky. Pomalinku ale začínají kluci pod jeho vedením hrát to, co chtěl v Budějovicích nebo Jablonci.

S Hradcem Králové, jako možná s jediným prvoligovým klubem, má Karviná lepší vzájemnou bilanci – konkrétně tři vítězství, jednu remízu a jednu porážku. Věděl jste o tom?
Někde jsem to četl (úsměv). Doufám, že na to navážeme, fanoušci uvidí spoustu branek a my zvítězíme.

Jako třeba při jediné návštěvě v Malšovicích? V sezóně 2016/2017 se tam podařilo zvítězit 4:3…
…třeba tak (smích). Bylo by fantastické na to navázat. Uděláme pro úspěch maximum.
Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo