Generální partner
Světlý režim
30. březen 2024

Na Boží hod velikonoční v nové Malšovické Aréně! Hradec Králové-Karviná (ne,15)

Po reprezentační pauze pokračuje F:L 26. kolem. Karvinští se představí v Hradci Králové. Na podzim se Slezané radovali z vítězství 1:0. Další z důležitých duelů pro oba týmy je na programu v neděli odpoledne.

Dva týdny, během kterých se nehrálo, panovalo v Karviné dobrá atmosféra. Aby také ne, když se v posledním ligovém zápase vyhrálo a tým trenérů Vlka, Bielana a Grussmanna se odpoutal z posledního místa. „Z kluků to spadlo a v tréninku to bylo vidět - nálada se vždy odvíjí od výsledků. První týden jsme poctivě odtrénovali a v pátek si zahráli v Polsku zápas se Zaglebie Sosnowiec, který jsme vyhráli 1:0. V sobotu měli kluci volno, v neděli pak individuální plán a od pondělí se v pozitivní náladě chystáme na Hradec,“ podotkl za trenérský triumvirát Marek Bielan.

A co realizační tým vymyslel na nedělního soupeře? Prý se nikterak dramaticky herní styl od neplánované výměny trenérů neliší. „Je to pracovitý tým, který je silný ve středu hřiště s velmi dobrými hráči jako Pilař, Vašulín či Krejčí. Ten ale kvůli kartám hrát nebude. Musím zmínit i tahového Lukáše Čmelíka. Toho velice dobře známe tady z Karviné. Velmi dobrá je i stoperská trojka,“ podotkl Bielan.

Karvinští vůbec poprvé vstoupí do útrob a pak i na hřiště nové Malšovické Arény. „Určitě jejich hráčům pomáhá faktor nového stadionu. Je to moc hezká stavba a všichni se tam těšíme. Pár procent úspěchu v tom jistě bude i kvůli vynikající atmosféře,“ přemýšlel nahlas Marek Bielan.

Královéhradečtí Votroci stále pošilhávají po elitní desítce, čímž by měli v sezóně nejspíš splněno. Aktuálně jsou dvanáctí pouze s jednobodovým mankem právě na desáté místo, které aktuálně drží Jablonec. V posledním utkání před reprezentační pauzou padl Hradec na půdě pražské Sparty těsně 1:2.

Vedení klubu neplánovaně na konci února zasáhlo na pozici hlavního kouče. Ze zdravotních důvodů rezignoval Václav Kotal a na jeho místo přišel David Horejš spolu s asistentem Lukášem Váchou. Prozatímní bilance po třech odkoučovaných zápasech? Vzácně vyrovnaná – jedna výhra, jedna remíza a jedna porážka. Velkou motivaci se ukázat bude jistě mít exkarvinský Lukáš Čmelík. V dresu HK má zatím na kontě dva góly a dvě asistence.

Podzimní duel vyhráli Karvinští doma 1:0 díky trefě Luckyho Ezeha. Celková vzájemná prvoligová bilance hovoří pro MFK (3-1-1). Nejlepší střelci? Na karvinské straně čtyřgólový Adeleke, na té královéhradecké Horák s Vašulínem – oba se také trefili čtyřikrát.


Utkání 26. kola FORTUNA:LIGY FC Hradec Králové – MFK Karviná začíná v Malšovické Aréně v neděli 31. března v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Petr Hocek. Vstupenky do hostujícího sektoru (Q) jsou k dispozici ZDE.

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo