Generální partner
Světlý režim
26. únor 2021

Marek Bielan: Zápasy s Boleslaví jsou vždy vyrovnané

Asistent trenéra Marek Bielan věří, že se dají z Mladé Boleslavi přivézt v neděli všechny body - Karvinští by rádi využili aktuální výsledkové nepohody Středočechů. Navíc celý týden díky krásnému počasí probíhala příprava na přírodním trávníku.

Nedělní soupeř dvanáctkrát v řadě nevyhrál. To je docela strašidelné číslo…
…Boleslav vždy byla ambiciózním klubem a musím říct, že mě jejich postavení v tabulce překvapuje. Jejich každoročním cílem je zajistit si aspoň předkolo evropských pohárů. Fotbal je ale takový, že ne vždy se všechno daří a naopak. Kdo by řekl, že Boleslav bude takhle dole a Slovácko třetí? V zimě v Boleslavi překopali kádr, přišlo snad deset nových tváří. Mezi nimi i velká jména jako Skalák nebo Zmrhal. Je jen otázkou času, kdy se sehrají.

Překvapuje vás, že se Mladé Boleslavi výsledkově nedaří?

Překvapuje. Nehrají špatný fotbal, dokázali to na Spartě nebo teď ve středu v dohrávce na půdě Zlína. Jejich problémem je koncovka. Snad jim to ještě chvilku vydrží. Myslím, že sami hráči nejsou zvyklí hrát takhle dole, možná s výjimkou útočníka Michala Škody. Ten tlak je úplně jiný. Psychicky je to dost náročné.

Počasí se v posledním týdnu hodně zlepšilo a můžete trénovat na přírodní trávě. Jak tuto změnu vnímáte a pozorujete třeba na hráčích ještě větší chuť do tréninku?

Sluníčko svítí, kluci jsou na přírodní trávě – je to úplně něco jiného. Celý týden trénujeme na Bažantnici, tráva tam je připravena fantasticky a za to patří našim správcům velký dík. Fotbal nebo trénink na umělce a přírodní trávě je úplně něco jiného. Jsme moc rádi, že se počasí umoudřilo a můžeme trénovat na přírodním pažitu.

Poslední vzájemné zápasy končí převážně remízou.

To je pravda, ale věřím tomu, že jsme schopni tam v neděli vyhrát. Zápasy s Mladou Boleslaví jsou vždy vyrovnané a to se nakonec odráží i na výsledcích. Očekávám opět vyrovnaný zápas, ale mohli bychom už konečný výsledek překlopit na naši stranu.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná