Generální partner
Světlý režim
26. únor 2021

Marek Bielan: Zápasy s Boleslaví jsou vždy vyrovnané

Asistent trenéra Marek Bielan věří, že se dají z Mladé Boleslavi přivézt v neděli všechny body - Karvinští by rádi využili aktuální výsledkové nepohody Středočechů. Navíc celý týden díky krásnému počasí probíhala příprava na přírodním trávníku.

Nedělní soupeř dvanáctkrát v řadě nevyhrál. To je docela strašidelné číslo…
…Boleslav vždy byla ambiciózním klubem a musím říct, že mě jejich postavení v tabulce překvapuje. Jejich každoročním cílem je zajistit si aspoň předkolo evropských pohárů. Fotbal je ale takový, že ne vždy se všechno daří a naopak. Kdo by řekl, že Boleslav bude takhle dole a Slovácko třetí? V zimě v Boleslavi překopali kádr, přišlo snad deset nových tváří. Mezi nimi i velká jména jako Skalák nebo Zmrhal. Je jen otázkou času, kdy se sehrají. 

Překvapuje vás, že se Mladé Boleslavi výsledkově nedaří?

Překvapuje. Nehrají špatný fotbal, dokázali to na Spartě nebo teď ve středu v dohrávce na půdě Zlína. Jejich problémem je koncovka. Snad jim to ještě chvilku vydrží. Myslím, že sami hráči nejsou zvyklí hrát takhle dole, možná s výjimkou útočníka Michala Škody. Ten tlak je úplně jiný. Psychicky je to dost náročné.

Počasí se v posledním týdnu hodně zlepšilo a můžete trénovat na přírodní trávě. Jak tuto změnu vnímáte a pozorujete třeba na hráčích ještě větší chuť do tréninku?

Sluníčko svítí, kluci jsou na přírodní trávě – je to úplně něco jiného. Celý týden trénujeme na Bažantnici, tráva tam je připravena fantasticky a za to patří našim správcům velký dík. Fotbal nebo trénink na umělce a přírodní trávě je úplně něco jiného. Jsme moc rádi, že se počasí umoudřilo a můžeme trénovat na přírodním pažitu. 

Poslední vzájemné zápasy končí převážně remízou.

To je pravda, ale věřím tomu, že jsme schopni tam v neděli vyhrát. Zápasy s Mladou Boleslaví jsou vždy vyrovnané a to se nakonec odráží i na výsledcích. Očekávám opět vyrovnaný zápas, ale mohli bychom už konečný výsledek překlopit na naši stranu.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo