Generální partner
Světlý režim
27. únor 2021

Poslední únorový trip, Mladá Boleslav-Karviná (ne,14)

Potřetí za sebou cestují fotbalisté MFK k venkovnímu utkání do Čech - tentokrát do Mladé Boleslavi, která se topí v sestupových vodách. Jeden ze zápasů 21. kola se hraje v neděli odpoledne.

Konečně se mohli karvinští fotbalisté chystat na ligové utkání v příjemném počasí a na kvalitním trávníku. V Karviné bylo celý týden mimořádně hezky, čehož celý tým využil. „Trénovali jsme na Bažantnici. Našim správcům je potřeba poděkovat, tráva byla skvěle připravena. Opravdu jsme moc rádi, že se počasí umoudřilo,“ lebedil si asistent trenéra Marek Bielan  

Karviná má na svého nedělního soupeře dvanáctibodový náskok, který bude důležité udržet či nejlépe navýšit – Boleslav je šestnáctá s třinácti body, Karvinští okupují jedenáctou pozici s pětadvaceti body. „Myslím si, že sami domácí hráči, s výjimkou snad Michala Škody, nejsou zvyklí hrát tak dole. Ten tlak je na ně asi velký a psychicky je to náročné,“ přemýšlel nahlas karvinský asistent hlavního trenéra.  

Do známého prostředí se vrátí Róbert Mazáň, který před třemi týdny zamířil právě z města automobilů do Karviné. A pochopitelně také kapitán Michal Papadopulos. Jinak trenéři MFK konečně nemusí řešit karetní hříšníky, žádný z hráčů nemá čtyři žluté karty, kvůli kterým by nemohl nastoupit. Jaký zápas očekává Marek Bielan? „Opět vyrovnaný, což ostatně dokládají vzájemné zápasy. Věřím ale tomu, že jsme momentálně schopni v Mladé Boleslavi vyhrát,“ prohlásil.

Tomáš Malínský, Ladislav Takács, Radim Řezník, Jiří Skalák, Jaromír Zmrhal, Jakub Diviš, Dominik Preisler, Samuel Dancák, Milan Jirásek a Tomáš Ladra – ne, to není základní sestava! To jsou jména fotbalistů, kteří v zimním přestupovém okně posílili středočeský celek. A stejně to zatím nepřináší ovoce – Mladá Boleslav už dvanáct utkání v řadě nevyhrála, pod trenérem Karlem Jarolímem, který v prosinci nahradil odvolaného Jozefa Webera, je to rovných deset utkání.

Podle Marka Bielana je jen otázkou času, kdy se Boleslav nastartuje. „Snad to nebude ještě teď v neděli. Mladá Boleslav byla vždy ambiciózním klubem a aktuální postavení v tabulce mě u Středočechů překvapuje,“ dodal.   

Boleslavský tým má za sebou středeční dohrávku ve Zlíně, kde prohrál 1:2. Naposledy se radoval z výhry 21. listopadu, kdy doma v LOKOTRANS ARENĚ porazil nováčka z Pardubic vysoko 4:1. Podzimní utkání skončilo v Karviné remízou 0:0. Nejlepšími střelci obou týmů jsou – na domácí straně čtyřgólový Michal Škoda a na straně Karviné Michal Papadopulos s šesti trefami.

Pořád specifický duel by to mohl být pro Lukáše Budínského, který v Karviné prožil nejlepší roky, ale v posledních dvou duelech nebyl vůbec v nominaci a jeho budoucnost ve středočeském klubu je hodně nejistá.

Utkání 21. kola FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav – MFK Karviná startuje v LOKOTRANS ARENĚ v neděli 28. února ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka.    

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná