Generální partner
Světlý režim
2. říjen 2020

Moravskoslezský duel před reprezentační přestávkou, Brno-Karviná (so,16:30)

U nováčka z jihomoravské metropole budou fotbalisté MFK hájit venkovní neporazitelnost. Před druhou repre pauzou se představí u posledního týmu tabulky…

Karvinští zakončí „anglický týden“ výjezdem k soupeři, na kterého dva a půl roku nenarazili. Prioritou je vítězství, ostatně jako každý zápas. „Chceme udržet venkovní neporazitelnost a neodjet s prázdnou,“ má jasno trenér MFK Karviná Juraj Jarábek.

Karvinský trenér přiznal, že Zbrojovka je kvůli zdravotním lapáliím a nedávné nákaze koronavirem trochu nečitelná. „Přesto jsem přesvědčený, že trenér Machálek pošle do zápasu tu nejsilnější sestavu,“ podotkl Jarábek.

Středeční vypadnutí z poháru v domácím utkání s Vlašimí už hodili jeho svěřenci za hlavu, což ostatně potvrzuje i kapitán Marek Janečka a vzhlíží k sobotnímu soupeři. „Nechceme být tím, kdo nakopne dalšího soupeře. My nechceme hrát dole v tabulce a utkání proti takovým týmům jako Brno či Opava musíme zvládat,“ burcoval Janečka. S Opavou už tři body Karvinští mají. Jak to bude s Brnem…? 

Brněnská Zbrojovka uzavírá tabulku s pouhým jedním bodem. Jihomoravanům nefunguje obranná činnost, dostali suverénně nejvíc gólů ze všech týmů (15). Aspektů je víc, ale za klíčové se jeví zranění exkarvinského stopera Pavla Dreksy. Velká marodka, těžší los a nováčkovská daň – to jsou zřejmě hlavní aspekty špatného vstupu do sezóny. 

V minulých dnech proto vedení Zbrojovky reagovalo a přivedlo dva hráče, Zorana Gajiće a Rudolfa Reitera. Srbský stoper naposledy působil v Bulharsku, Reiter přišel na hostování do konce podzimní části z Baníku Ostrava. Aktuálně dres Brna obléká hned pětice fotbalistů, kteří v minulosti hráli za MFK Karviná. Jde o už zmíněného Pavla Dreksu, Jana Moravce, který na jih Moravy zamířil před touto sezónou, Petera Štepanovského, Jana Sedláka a Damiana Bariše, který však ve Slezsku neuspěl v zimě 2017 na testech.

Podle dostupných zpráv nebude moct kouč Miloslav Machálek i nadále počítat například s Pavlem Dreksou a nově i s Lukášem Endlem. Naopak v plném tréninku jsou Moravec, Fousek a Bariš. Zbrojováci se v týdnu hodně věnovali videu a pohárový nezdar Karviné s Vlašimí je nechává v klidu. Poslední vzájemný duel skončil remízou 0:0 – stalo se tak v Brně 31. března 2018.

Utkání 6. kola FORTUNA:LIGY FC Zbrojovka Brno – MFK Karviná začíná na Srbské (nově ve WEDOS ARENĚ) v sobotu 3. října v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Královec. 


Související články

Zápas 3.10.2020

Dva údery po přestávce = tříbodový export! Brno-Karviná 0:2

Perfektní! Karvinští vybojovali důležité tři body na půdě nováčka z Brna a před druhou reprezentační přestávkou a po šesti odehraných kolech mají na svém kontě výborných devět bodů. O výhře rozhodli hosté po změně stran proměněnou penaltou Qoseho a premiérovým gólem Ostráka.

Pozvánka na zápas 2.10.2020

Jarábek před Brnem: Chceme udržet venkovní neporazitelnost!

V sobotu odpoledne se Karvinští před reprezentační přestávkou představí u nováčka v Brně. Kouč Juraj Jarábek chce s celým týmem navázat na úspěchy ze stadionů soupeřů a opět bodovat.

Ohlasy po zápase 4.10.2020

Už jsem takhle dal tři góly, řekl s odkazem na proměněnou penaltu Kristi Qose

Tichý, nenápadný chlapík o sobě dal vědět tím nejlepším možným způsobem. V Brně dal vzpomenout na Antonína Panenku a jeho památnou penaltu z bělehradského finále ME v roce 1976. Albánec Kristi Qose ho napodobil a nakonec z toho byl vítězný gól a cenné vítězství na brněnském stadionu.

Ohlasy po zápase 3.10.2020

VIDEO: Ohlasy po zápase - Jarábek & Ostrák

Obsáhlá pozápasová tisková konference a hodnocení výhry 2:0 koučem Jurajem Jarábkem. Zároveň pochválil celý tým, speciálně pak brankáře Vladimíra Neumana a střelce druhého gólu Tomáše Ostráka. Právě "host" z bundesligového Kölnu byl hostem druhé části pozápasové tiskovky...

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná