Generální partner
Světlý režim
4. říjen 2020

Už jsem takhle dal tři góly, řekl s odkazem na proměněnou penaltu Kristi Qose

Tichý, nenápadný chlapík o sobě dal vědět tím nejlepším možným způsobem. V Brně dal vzpomenout na Antonína Panenku a jeho památnou penaltu z bělehradského finále ME v roce 1976. Albánec Kristi Qose ho napodobil a nakonec z toho byl vítězný gól a cenné vítězství na brněnském stadionu.

Bez pár dnů po sedmi měsících se znovu zapsal mezi střelce. Po zaváhání gólmana Šustra a jeho následném faulu na dotírajícího Michala Papadopulose sudí Královec v součinnosti s VARem ukázal na penaltový puntík. 

Přestože Kristi Qose figuroval mezi „vyvolenými“, první na řadě nebyl. Papadopulos však z pověrčivosti nechtěl jít jako faulovaný hráč penaltu zahrávat. „Nebyl jsem nervózní. I kdyby penalta nebyla, tak bychom pokračovali dál a stejně bychom dali gól,“ byl si jistý Qose, který krátce před hodinou hry otevřel skóre utkání.

Po zápase, který nakonec fotbalisté MFK vyhráli 2:0, přiznal, že přesně věděl, co udělá. „Je to tak. Provedl jsem to přesně tak, jak jsem chtěl. Už jsem takhle dal v minulosti tři góly,“ podotkl. Vítězství u nováčka FORTUNA:LIGY si Qose velice cení. „Opravdu důležité vítězství, které nám dodá víc sebedůvěry do dalších zápasů. Důležité také je, že jsme se vzdálili spodku tabulky, kde se nechceme pohybovat,“ dodal závěrem hráč číslem 6 na dresu.

Karvinští zažívají druhý nejlepší start do sezóny v celé své prvoligové historii. Po šesti kolech mají devět bodů, pouze v první sezóně mezi elitou měli v této fázi o bodík více.  

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná