Generální partner
Světlý režim
15. duben 2023

Na Žižkově s rezervou ACS! Sparta B-Karviná (ne,10:30)

Po osmi a půl letech se Karvinští představí na Praze 3, kde sídlí tradiční český klub Viktoria Žižkov. Právě na stadionu aktuálního vládce ČFL hraje své domácí zápasy rezerva pražské Sparty. Výkop je naplánován na nedělní dopoledne v půl jedenácté.

Karvinští na jaře získali třináct z patnácti bodů, ale potřebují další - o uspokojení tedy nemůže být ani řeč. A soupeře neradno podceňovat. O motivaci máme postaráno, přesně víme, o co hrajeme. Sice nastoupíme proti záloze prvoligového klubu, ale je to Sparta. Nemůžeme se ohlížet, v jaké sestavě proti nám nastoupí. Na jaře doma posbírali sedm bodů, pořád je to hodně kvalitní tým s rychlými hráči, kteří jsou navíc silní na míči. Musíme být zdravě agresivní a dobře nastavení. Domácí hrají o záchranu, my o postup. A uvidí se, kdo bude chtít víc vyhrát. Věřím, že to budeme my,“ prohlásil trenér MFK Tomáš Hejdušek.

Poprvé od 30. října nastoupí tým do soutěžního utkání v dopoledním čase. Hejdušek v tom nevidí žádný problém. Vždyť v čase výkopu utkání přes týden klasicky trénujeme. Kluci musí být pořád nachystaní – a je jedno, jestli se hraje o půl jedenácté, ve dvě, v pět nebo v sedm večer,“ uvedl.

Mladý sparťanský tým zahájil jaro s novým trenérem – Michala Horňáka nahradil kvůli neuspokojivému postavení v tabulce po podzimní části Petr Janoušek. V pěti odvetných duelech urvala rezerva aktuálně vedoucího týmu nejvyšší soutěže sedm bodů a je zajímavostí, že všechny v domácím prostředí (proti Slavii výhra 2:0, s Chrudimí remíza 0:0, s Táborskem výhra 2:1).

Kvůli změně trenéra a rotaci hráčů Tomáš Hejdušek při přípravě na samotné utkání z podzimního měření sil nevycházel. „Předpokládám, že to bude úplně jiné utkání. Sparta možná nastoupí i v jiném rozestavení,“ dodal s tím, že nemusí řešit zdravotní peripetie ani disciplinární prohřešky. K utkání by kromě dvou dlouhodobých marodů (Zedníček, Cienciala) měli být připraveni všichni hráči aktuálního kádru. V nominaci však může být jen osmnáct jmen…

Podzimní vzájemný duel v přímém přenosu ČT skončil vítězstvím MFK 2:0 po trefách Boháče a Durosinmiho. Nejlepšími střelci obou klubů jsou Jaroslav Málek (6 gólů) a Petr Pudhorocký (5 gólů). Ten už je ovšem Votrokem, jelikož v zimě přestoupil do Hradce Králové.


Utkání 22. kola F:NL AC Sparta Praha B – MFK Karviná začíná na stadionu Viktorie Žižkov v neděli 16. dubna v 10:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Stanislav Volek.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo