Generální partner
Světlý režim
12. listopad 2022

Netradičně brzká podzimní druholigová derniéra, Vlašim-Karviná (ne,14)

Ani ne v půlce listopadu je na programu poslední utkání F:NL, po kterém bude následovat velice dlouhá přestávka (až do března). Karvinští v neděli cestují do Vlašimi - jde o předehrávku šestnáctého, prvního jarního, kola.

Hlavním důvodem poměrně krátké podzimní termínové listiny je světový šampionát v Kataru, který startuje už příští neděli. Přestože se na této vrcholné akci český národní tým nepředstaví, tak profesionální soutěže minimálně v celé Evropě se zastaví.

Fotbalistům MFK Karviná patří přesně po polovině soutěže čtvrté místo s pětadvaceti body. Dle slov asistenta trenéra Radomíra Korytáře nepanuje úplně spokojenost. Počítali jsme, že budeme mít o pár bodů víc,“ přiznal. Druhý a zároveň poslední duel s Vlašimí v této sezóně bude jistě zajímavý, stejně jako srpnové měření sil v Karviné. Favorit sice zvítězil 3:2, ale v oslabení obracel z 1:2.

Vlašim je patnáctá, jelikož nezachytila úvod soutěže – prvních šest zápasů prohrála. „Soupeř je ale nyní velice produktivní a má ustálenou základní sestavu. Počítám s fotbalovostí a kombinační kvalitou jako minulý týden v případě Varnsdorfu. Musíme hrát velmi zodpovědně – jako v domácích utkáních. A pozor na devítigólového Jana Suchana. Je šikovný a má kvalitní zakončení,“ apeloval Korytář.

Ano, venkovní zápasy jsou „kamenem úrazu“, což moc dobře trenérský štáb ví. „Na hřištích soupeřů nehrajeme dobře, stále si to analyzujeme a poctivě v tréninku už nějaký čas pracujeme na těchto taktických věcech. Sám jsem zvědavý, jestli tu nelichotivou bilanci prolomíme. Pokud ale chceme hrát úplně navrchu, tak musíme,“ uvedl Radomír Korytář. Absence? Určitě nenastoupí vykartovaný Jan Žídek.

Svěřenci kouče Martina Hyského jsou v domácím prostředí mezi třemi nejhoršími – v dosavadních sedmi duelech před vlastními fanoušky uhráli stejně jako Jihlava a Sparta B pouze osm bodů. Veliká pomoc přišla pro hráče Vlašimi minulý týden, kdy vyhráli 2:0 v Chrudimi a odpoutali se z posledního místa.

Ve Vlašimi je na hostování karvinský útočník Antonín Svoboda, který po dohodě klubů do vzájemného utkání nenastoupí. V rámci 2. kola tohoto ročníku F:NL Karvinští zvítězili, jak už je napsáno výše, 3:2. Poslední návštěva Karviné vlašimského stadionu? To už je hezkých pár let dozadu - 12. září 2015 se urodila bezbranková remíza 0:0.


Utkání 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY FC Sellier & Bellot Vlašim – MFK Karviná začíná v neděli 13. listopadu ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Michael Kvítek. Zápas bude živě vysílán ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo