Generální partner
Světlý režim
29. září 2023

Nový start pod staronovým trenérem, Karviná-Liberec (so,15)

Hektický týden vyvrcholí utkáním proti Liberci, které na domácí lavičce odkoučuje znovu po dvou a půl letech Juraj Jarábek. Karvinští čekají na vítězství od 22. července...

Nové koště dobře mete! Kdyby to platilo i v sobotu odpoledne, v Karviné by se určitě nikdo nezlobil. Ve středu byl týmu oficiálně představen jako nový hlavní trenér po odvolaném Tomáši Hejduškovi a dočasném převzetí Ľubomíra Luhového zkušený slovenský stratég Juraj Jarábek. Úkol je jasný – co nejdřív začít bodovat, protože prozatímní čtyři získané body jsou nedostačující. Věřím, že tato změna vlije i hráčům novou krev do žil. Musíme podat takový výkon, který bude založen na bojovnosti, organizaci hry a agresivitě,“ podotkl Jarábek, který se na lavičku MFK vrací po dvou a půl letech.

Ve své obnovené premiéře narazí na liberecký Slovan. „Soupeř má velmi dobrou přechodovou fázi s rychlými protiútoky - na to si musíme dát pozor. Liberec hraje na dva útočníky, do ofenzivy je slušný. A přestože hraje na tři stopery, tak mu celkem funguje i defenziva,“ všiml si Jarábek.

Na otázku, zda se znovu těší na český prvoligová kolotoč, neváhal a ihned odpověděl. „Velmi se těším, česká liga má velkou kvalitu a jde pořád nahoru. Poslední dny jsou hektické. S týmem, který je podle mě kvalitní a věřím mu, se postupně seznamuji a sleduju zpětně zápasy,“ dodal před utkáním brzy jednašedesátiletý kouč.

Jestliže Karvinští nejsou spokojení s výsledky a postavením v tabulce, tak v Liberci jsou na tom podobně. Severočeši prozatím pouze dvakrát vyhráli a hned čtyřikrát remizovali - s deseti body jsou desátí. Svěřenci trenéra Luboše Kozla čekají na výhru už čtyři zápasy, nepočítáme-li úterní pohárové střetnutí na Kladně, kde Slovan zvítězil 2:0 a postoupil do dalšího kola.

V Liberci pochopitelně zaregistrovali změnu na karvinské lavičce, přesto se jejich ambice nemění a ze Slezska chtějí odjet s třemi body. A to se jim podařilo již třikrát v řadě, naposledy se domů vraceli bez bodů na konci dubna roku 2019!

Úplně poslední vzájemný zápas sehráli oba soupeři U Nisy, kde domácí téměř před rokem a půl zvítězili 2:1. Nejlepšími střelci Liberce jsou dvougóloví Christian Frýdek s Mohamedem Doumbiou, na domácí straně to je pak dlouhodobě zraněný Rajmund Mikuš s třemi přesnými zásahy.


Utkání 10. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Slovan Liberec začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 30. září v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Tomáš Klíma. Pokladny stadionu se fanouškům otevřou hodinu před výkopem. Bulletiny budou k dispozici na pokladnách, u turniketů a ve Fanshopu. V poločasové přestávce vystoupí členové Taneční školy NICOLA´S DANCE UNICO a Jiří Ciupa bude pomocí Air-Cannon obdarovávat fanoušky na tribunách dárky z klubového fanshopu. Bude to chtít jen dobrý postřeh…

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo