Generální partner
Světlý režim
28. září 2023

Trenér Jarábek před Libercem: Neexistuje dobrý tým bez dobré obrany

Naposledy 7. března 2021 (remíza s Brnem 1:1) vyšel ze své kanceláře, kterou má naproti hráčské kabiny, a postavil se na domácí střídačku. Po dvou a půl letech to zažije trenér Juraj Jarábek znovu. Pouhý den po jmenování do funkce hlavního trenéra promluvil nejen o nadcházejícím soupeři....

Trenére, vaše obnovená premiéra na karvinské lavičce se blíží, zápas s Libercem se hraje už v sobotu odpoledne.
Velmi se těším, česká liga má velkou kvalitu a jde pořád nahoru. Poslední dny jsou hektické, s týmem se postupně seznamuji a sleduju zpětně zápasy. Práce, co se týče analýzy, je do soboty hodně. Ale na práci s týmem, který podle mě je kvalitní a věřím mu, se moc těším. Proto jsem přišel.

Jaká je nálada v kabině?
Myslím, že dobrá. Se změnou trenéra se určitě hráči nesetkali poprvé. Všichni chtějí pracovat, mají své vize, cíle, ambice. Vidím to pozitivně (úsměv).

Říká se, že „nové koště dobře mete“. Bude to v sobotu platit?
Rád bych. Věřím, že tato změna vlije i hráčům novou krev do žil. Prioritou je bodovat. My musíme podat takový výkon, který bude založen na bojovnosti, organizaci hry a agresivitě.

Aby se dalo bodovat, popřípadě vyhrát, musí se zlepšit defenziva…
…to je přesné! Neexistuje dobrý tým bez dobré obrany. Zapracujeme na tom, ale doma před našimi fanoušky chceme být aktivní.

Jaký je Liberec tým ve vašich očích?
Má velmi dobrou přechodovou fázi s rychlými protiútoky. Na to si musíme dát pozor. Liberec hraje na dva útočníky, do ofenzivy je slušný. A přestože liberecký tým hraje na tři stopery, tak jim celkem funguje i defenziva.

Může hrát nějakou roli v sobotním zápase fakt, že Liberec v úterý absolvoval pohárový zápas na Kladně, kde o postupu rozhodl až dvěma góly v závěru utkání?
Myslím si, že ne. Pro ně to nebude žádný problém.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo