Generální partner
Světlý režim
14. říjen 2022

O další body na Hané, Prostějov-Karviná (so,15:30)

Karvinští chtějí po dvou výhrách uzmout další. V cestě jim bude stát předposlední celek soutěže, 1. SK Prostějov. Půjde o vůbec první vzájemný druholigový duel.

Fotbalisté MFK mají devatenáct bodů a chtějí další. Jak k nim dojít? V tom má asistent trenéra Radomír Korytář jasno. Znovu musíme podat poctivý a organizovaný výkon jako v zápasech v Líšni a s Opavou. Pokud to tak bude, tak si body odvezeme i z Prostějova. Soupeř si naposledy přivezl bod z Jihlavy, kde odehrál velmi dobré utkání. Ani tento zápas nebude jednoduchý,“ pověděl Korytář.

Trenéři v posledních zápasech ustálili obrannou čtveřici, což se ukazuje jako správná volba. „Jsme za to moc rádi. Myslím si ale, že jsme ustálili celou sestavu a má to pozitivní vliv na naše výkony,“ usmál se Radomír Korytář.

Karvinští do Prostějova vyrazí během sobotního dopoledne a na palubě autobusu by neměl scházet ani záložník Daniel Bartl, který nedohrál duel s Opavou, či Rafiu Durosinmi – ten nemohl nastoupit kvůli karetnímu trestu. „Dan je v pořádku. V pondělí měl ještě svůj režim, ale od úterý se připojil k týmu a je v plné zátěži,“ dodal asistent hlavního kouče.

Tým trenéra Pavla Šustra je aktuálně patnáctý. Prostějovu se doma příliš nedaří – v pěti zápasech posbíral jen pět bodů. Ale pozor – třeba Táborsko doma zničil jednoznačně 5:0! A to je zatím jediná domácí výhra Hanáků. Ti se mohou pochlubit zajímavým kádrem. Mezi třemi tyčemi chytá zkušený Michal Bárta, kapitánem je exopavský Jan Schaffartzik a zajímavými hráči jsou například také Jan Koudelka, Šimon Šumbera či Ghaňan Torfiq Ali-Abubakar.

V létě do Prostějova přestoupil karvinský odchovanec Martin Vlachovský, ale vedení klubu jej ještě během podzimu poslalo na krátkodobé hostování do třetiligového Frýdku-Místku.

Oba týmy se potkají teprve počtvrté. Poslední dva duely spadají do zimní Tipsport ligy, nejstarší je pak vzájemný duel v MOL Cupu ze září 2016 – Karvinští soupeře z Hané udolali 2:0 až trefami v prodloužení.


Utkání 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 1. SK Prostějov – MFK Karviná začíná na stadionu Za Místním nádražím v sobotu 15. října v 15:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Stanislav Volek.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo