Generální partner
Světlý režim
17. říjen 2015

O další body se Karviná porve v neděli na Hané

Karvinští fotbalisté se po volném losu opět vrhnou vstříc druholigovým bodům. O ty další budou bojovat v Olomouci proti nováčkovi a zároveň rezervě prvoligové Sigmy.

Na Andrově stadionu v Olomouci se tito soupeři potkají v rámci druhé nejvyšší soutěže vůbec poprvé v historii. Příprava byla složitější v tom, že domácí zřejmě využijí některé hráče A-týmu. S tím ostatně trenérský štáb Karviné počítá. „Sigma je kvalitní jako celek a má opravdu z čeho vybírat. My se na zápas těšíme a věřím, že pro nás dopadne úspěšně. Na jejich áčko čeká den před naším utkáním těžký duel s Libercem a hráči, kteří do něj nenastoupí, půjdou určitě na hřiště v neděli proti nám,“ podotkl asistent trenéra Josef Mucha.

Bývalý olomoucký hráč i trenér se pochopitelně na utkání ve svém městě a stadionu, který zná jako svoje boty, těší. „Hlavně se těším, že si zahrajeme na krásném stadionu a perfektním trávníku. Zároveň doufám, že se Sigmou potkáme třeba v příští sezóně o patro výš. To by byla paráda,“ usmál se Josef Mucha, který Sigmu dokonale zná. „Mají tam běhavé a rychlé kluky. Očekávám útočný a atraktivní fotbal,“ doplnil s tím, že rezervě prvoligového nováčka na psychice hodně přidala minulá výhra na půdě trápících se Českých Budějovic.

Speciální zápas nastane i pro Pavla Dreksu, který je právě ze Sigmy v Karviné na hostování a opět bude patřit k pilířům karvinské defenzivy. Tým je podle Josefa Muchy zdravotně fit kromě dlouhodobě zraněného Jaroslava Zeleného, který se postupně vrací do tréninkového procesu.  

Tým trenéra Augustina Chromého střídá horší výsledky s těmi lepšími, ale zatím se v pohodě drží na desáté příčce za tři výhry, jednu remízu a šest porážek. Problémy může mít hanácký tým v zadních řadách, neboť společně s Varnsdorfem obdržel nejvíc branek - 19. Naopak karvinská defenziva je vyhlášená, brankář Pindroch inkasoval v devíti duelech jen dvakrát.

Co však může být plusem, je už zmíněná, týden stará výhra 3:1 na jihu Čech a dále pak skutečnost, že Sigma B už třikrát v řadě doma neprohrála, respektive dvakrát vyhrála a jednou remizovala. Naposledy si tři body z Olomouce odvezl příští soupeř Karviné, východočeský Hradec Králové. Podle kouče Chromého by jeho tým rád potvrdil herní vzestup a bodoval. 

Utkání 11. kola Fotbalové národní ligy SK Sigma Olomouc B – MFK OKD Karviná startuje na Andrově stadionu v Olomouci v neděli 18. října od 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka, na čarách budou jeho asistenti pánové Antoníček a Boček. 

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná