Generální partner
Světlý režim
20. červenec 2018

Ostrý start U Nisy, Liberec-Karviná (so, 17)

Konec zkoušení, jde se na to! Nová sezóna pod názvem FORTUNA:LIGA startuje pro karvinské fotbalisty v sobotu odpoledne na severu Čech pod Ještědem.
Do své třetí sezóny mezi tuzemskou elitou vstoupí Karvinští pod novými trenéry – na startu přípravy vítali hráče v kabině Roman Nádvorník, Zdeněk Koukal a Marek Chrobák. Z minulé sezóny zůstal pouze trenér brankářů Branislav Rzeszoto. 

Celý tým by se rád v novém ligovém modelu distancoval od poslední skupiny, která bude hrát o záchranu. Cílem tedy bude skončit do desátého místa. Přes léto odešel ze základní sestavy pouze dlouholetý kapitán Pavel Eismann. Ostatní hráči zůstali, včetně Tomáše Wágnera, Lukáše Budínského a Filipa Panáka, o které byl zájem.

Trenér Nádvorník na středeční předsezónní tiskové konferenci řekl, že má celkem jasnou představu, jak asi Liberec bude v sobotu hrát. „Viděli jsme nějaké jejich zápasy. Posílili o hráče převážně z druhé ligy, které znám velice dobře díky působení v Táborsku. Myslím si, že budeme na soupeře dobře připraveni. Bude to ale hlavně o tom, jestli hráči dokážou naše poznatky přenést na hřiště,“ podotkl hlavní trenér MFK Karviná. 

O Liberci se ví, že má dlouhodobě vysokou kvalitu a každoročně pomýšlí na pohárové příčky. „Nejinak tomu bude také v této sezóně. Věřím ovšem, že je dokážeme hned na úvod překvapit a zápas zvládneme k naší spokojenosti,“ dodal Roman Nádvorník a připomněl, že v Liberci se opět výrazně obměnil kádru a vyměnil trenér. Naopak karvinský tým zůstal opět téměř pohromadě.

Nový kapitán Marek Janečka poznamenal, že v uplynulých dvou sezónách se týmu proti papírově těžším soupeřům hrálo lépe. „To by mohla být v Liberci naše výhoda, ale uvidíme. Vždy se rozhoduje přímo na trávníku,“ poznamenal.Liberecký Slovan disponuje novým trenérem, tým převzal po Davidu Holoubkovi Slovák Zsolt Hornyák. Ten naposledy působil v ruském Vladivostoku. Pětačtyřicetiletý kouč odstartoval svou trenérskou dráhu v Arménii, kde vedl Banants Jerevan a Mika Jerevan. Krátce trénoval i na Maltě.

Pod Ještěd dorazilo hned několik nových hráčů, za všechny stačí jmenovat nejlepšího FNL Jana Pázlera z Hradce Králové nebo Jakuba Peška z Českých Budějovic. Zatím poslední oznámenou posilou je Kamso Mara z Jihlavy. 

Poslední vzájemný duel je starý necelé čtyři měsíce – na začátku března skončilo utkání remízou 2:2. Zajímavostí je, že oba týmy do něj přivedli kapitáni, kteří už v aktuálních kádrech nefigurují. Liberecký Vladimír Coufal přestoupil do Slavie, Pavlu Eismannovi skončila smlouva a nyní působí ve Zbrojovce Brno. V sobotu tak naskočí s kapitánskými páskami Radim Breite a Marek Janečka.

Utkání 1. kola FORTUNA:LIGY FC Slovan Liberec – MFK Karviná začíná na stadionu U Nisy v sobotu 21. července v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek, na čarách mu budou asistovat kolegové Fišer a Podaný.  
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo