Mlade talenty

Ostrý start U Nisy, Liberec-Karviná (so, 17)

20.07.2018 | redakce
 

Ostrý start U Nisy, Liberec-Karviná (so, 17) Konec zkoušení, jde se na to! Nová sezóna pod názvem FORTUNA:LIGA startuje pro karvinské fotbalisty v sobotu odpoledne na severu Čech pod Ještědem.

 

Do své třetí sezóny mezi tuzemskou elitou vstoupí Karvinští pod novými trenéry – na startu přípravy vítali hráče v kabině Roman Nádvorník, Zdeněk Koukal a Marek Chrobák. Z minulé sezóny zůstal pouze trenér brankářů Branislav Rzeszoto. 

Celý tým by se rád v novém ligovém modelu distancoval od poslední skupiny, která bude hrát o záchranu. Cílem tedy bude skončit do desátého místa. Přes léto odešel ze základní sestavy pouze dlouholetý kapitán Pavel Eismann. Ostatní hráči zůstali, včetně Tomáše Wágnera, Lukáše Budínského a Filipa Panáka, o které byl zájem.

Trenér Nádvorník na středeční předsezónní tiskové konferenci řekl, že má celkem jasnou představu, jak asi Liberec bude v sobotu hrát. „Viděli jsme nějaké jejich zápasy. Posílili o hráče převážně z druhé ligy, které znám velice dobře díky působení v Táborsku. Myslím si, že budeme na soupeře dobře připraveni. Bude to ale hlavně o tom, jestli hráči dokážou naše poznatky přenést na hřiště,“ podotkl hlavní trenér MFK Karviná. 

O Liberci se ví, že má dlouhodobě vysokou kvalitu a každoročně pomýšlí na pohárové příčky. „Nejinak tomu bude také v této sezóně. Věřím ovšem, že je dokážeme hned na úvod překvapit a zápas zvládneme k naší spokojenosti,“ dodal Roman Nádvorník a připomněl, že v Liberci se opět výrazně obměnil kádru a vyměnil trenér. Naopak karvinský tým zůstal opět téměř pohromadě.

Nový kapitán Marek Janečka poznamenal, že v uplynulých dvou sezónách se týmu proti papírově těžším soupeřům hrálo lépe. „To by mohla být v Liberci naše výhoda, ale uvidíme. Vždy se rozhoduje přímo na trávníku,“ poznamenal.Liberecký Slovan disponuje novým trenérem, tým převzal po Davidu Holoubkovi Slovák Zsolt Hornyák. Ten naposledy působil v ruském Vladivostoku. Pětačtyřicetiletý kouč odstartoval svou trenérskou dráhu v Arménii, kde vedl Banants Jerevan a Mika Jerevan. Krátce trénoval i na Maltě.

Pod Ještěd dorazilo hned několik nových hráčů, za všechny stačí jmenovat nejlepšího FNL Jana Pázlera z Hradce Králové nebo Jakuba Peška z Českých Budějovic. Zatím poslední oznámenou posilou je Kamso Mara z Jihlavy. 

Poslední vzájemný duel je starý necelé čtyři měsíce – na začátku března skončilo utkání remízou 2:2. Zajímavostí je, že oba týmy do něj přivedli kapitáni, kteří už v aktuálních kádrech nefigurují. Liberecký Vladimír Coufal přestoupil do Slavie, Pavlu Eismannovi skončila smlouva a nyní působí ve Zbrojovce Brno. V sobotu tak naskočí s kapitánskými páskami Radim Breite a Marek Janečka.

Utkání 1. kola FORTUNA:LIGY FC Slovan Liberec – MFK Karviná začíná na stadionu U Nisy v sobotu 21. července v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek, na čarách mu budou asistovat kolegové Fišer a Podaný.  

• Týmy U18 a U16 začínají
dnes - Ve středu 15. srpna čekají na dorostence U18 a U16 první mistrovské zápasy - v Ostravě se utkají s Baníkem. Podzimní los osmnáctky ZDE, šestnáctky ZDE.

• Sestřih zápasu z Jablonce
před 2 dny - Také z utkání 4. kola FORTUNA:LIGY je k dispozici sestřih nejzajímavějších okamžiků - více ZDE.

• Výsledky mládeže-příprava
před 2 dny - Rajec muži (Slovensko) - MFK U19 3:2, Havířov U19-MFK U17 1:6, Legia Varšava U16-MFK U16 7:1, MFK U15-Martin U15 8:0.

• Ligoví dorostenci nehrají!!
9.8. - Z důvodu výskytu gastrointestinálních onemocnění (potvrzeno KHS Jihočeského kraje) se odkládají zápasy 1. kola Celostátní dorostenecké ligy mezi Karvinou a Českými Budějovicemi v kategoriích U19 i U17. O náhradním termínu bude teprve rozhodnuto.

• MLÁDEŽ: Výsledky přípr. zápasů
9.8. - U19-Ružomberok 1:0, U18-Cieszyn (muži) 3:2, U17-Ružomberok 1:2, U16-Chybie 1:1, U15-Třinec 3:0, Třinec-U13 3:4, Třinec-U12 6:4.

• V Brně s Opavou 25. srpna
7.8. - LFA oznámila přesné termíny 6. kola FORTUNA:LIGY. S nováčkem SFC Opava se utkáme v Brně v sobotu 25. srpna s výkopem v 17 hodin!

• Sestřih utkání s Ml. Boleslaví
6.8. - První domácí zápas a bohužel porážka. Karvinští v přestřelce podlehli Mladé Boleslavi 3:4. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Juniorka hostí Baník
5.8. - V pondělí od 11 hodin rozehraje juniorka své třetí mistrovské utkání! Na Kovoně hostí v derby ostravský Baník! Svěřenci trenérů Gazdy a Bielana budou chtít získat tři body, prozatím získali jen jeden za remízu s Třincem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna