Pět minut od remízy, Liberec-Karviná 1:0

21.07.2018 | redakce

Pět minut od remízy, Liberec-Karviná 1:0 Svěřenci Romana Nádvorníka zahájili sezónu těsnou porážkou na severu Čech. Akcie na bodový zisk dlouho držel gólman Martin Berkovec, ovšem nakonec kapituloval.

1.kolo, sobota 21.7.2018
FC Slovan Liberec - MFK Karviná  1:0  (0:0)
Branka: 85. Pázler
ŽK: Nešický - Čolić, Panák, Moravec, Wágner, Dreksa, Ramirez
Rozhodčí: Julínek – Fišer, Podaný
FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula (83. Pázler), Kačaraba, Karafiát, Kerbr – Breite – Malinský (61. Nešický), Ševčík, Potočný, Pešek (76. Koscelník) – Mashike.
MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Dreksa, Janečka, Tusjak – Panák – Moravec, Suchan (86. Ramirez), Budínský (70. Šisler), Letić (73. Kalabiška) – Wágner.
Počet diváků: 4548

Do třetí prvoligové sezóny za sebou vyběhli Karvinští ve žlutočerné kombinaci dresů s logem OKD na prsou a v základní sestavě s dvěma letními posilami – Luboš Tusjak operoval na levém beku a Jan Suchan ve středové řadě.

Úvod byl z obou stran ozdoben pár nepřesnostmi, první zákrok si připsal domácí gólman Hladký po brejku, který zakončoval Jan Moravec. Hostující obraně dělali problémy šikovní Ševčík s Mashikem, kteří byli u spousty akcí Liberce.

První ostrý zákrok si připsal karvinský Martin Berkovec v 17. minutě proti střele Mashikeho. O šest minut později Liberec v tutovce, Ševčík nápaditě patičkou přiťukl Malinskému, jenže karvinská brankářská jednička střelu exhradeckého záložníka výborně vyrazila.

Ve 34. minutě přišla první žlutá karta pro MFK v této sezóně, vysloužil si ji pravý obránce Benjamin Čolić. V úplném závěru prvního dějství ještě Liberečtí dokázali vyprodukovat zmatek v šestnáctce hostů, ale bez úspěchu. Stejně tak po chybičce Letiće neuspěl Mikula, který přestřelil – U Nisy v první půli gól nepadl, ale lepším týmem byli domácí.

Od začátku druhého poločasu se obraz hry příliš nezměnil, Liberec byl aktivnější. Hra se ovšem kouskovala fauly na obou stranách. V čtyřiašedesáté minutě čerstvý muž na hřišti Nešický výborně odcentroval a jen díky skvělému Berkovcovi, který míč vytlačil konečky prstů, na něj nedosáhl Mashike - hráč z Konga by jinak uklízel do prázdné brány.

Dvacet minut před koncem musel nuceně kvůli zranění střídat Lukáš Budínský, za další tři minuty šel na trávník také Jan Kalabiška. Výborný tah se povedl domácímu kouči, když na poslední minuty poslal na hřiště Jana Pázlera a ten po trestném kopu Ševčíka hlavou prodloužil míč do sítě.

Zbytek utkání si Liberec zkušeně pohlídal a dovedl zápas do vítězného konce. Karvinští tedy odjeli ze severu Čech s porážkou 0:1 a se zdravotními patáliemi Lukáše Budínského.

Domácí trenér Zsolt Hornyák: „Mužstvu děkuji, taktické pokyny plnilo z devadesáti procent a hrálo kombinační fotbal. Zůstali jsme trpěliví a nakonec nám to vyneslo vítězný gól."

Hostující trenér Roman Nádvorník: „Vstup do utkání jsme neměli špatný. Ovšem po třech zkažených přihrávkách převzal soupeř iniciativu a zbytek poločasu byl v režii nebezpečnějších domácích. Po změně stran, kdy jsme konečně začali hrát po zemi, tak se zranil Budínský a naše hra znovu začala váznout. Liberec si v posledních dvaceti minutách vytvořil tlak, ovšem bez výraznějších střel, ale perfektně zahrál jednu standardní situaci."

• Sestřih zápasu v Plzni
včera - V posledním podzimním utkání prohráli Karvinští na půdě Viktorie Plzeň 1:2. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Přípravné utkání starších žáků
14.12. - Žáci U15 zakončí podzim sobotním přípravným duelem proti ukrajinskému týmu FK Veres Rivne. Hraje se na umělce SC Kovona od 14:00.

• U13: Víkendový bronz v Polsku
12.12. - Mladší žáci U13 obsadili o víkendu pod vedením trenéra Tomáše Červenky na halovém turnaji v Krakowě 3. místo!

• Úspěšný víkend přípravek
10.12. - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
9.12. - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
9.12. - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…