21. červenec 2018

Pět minut od remízy, Liberec-Karviná 1:0

Svěřenci Romana Nádvorníka zahájili sezónu těsnou porážkou na severu Čech. Akcie na bodový zisk dlouho držel gólman Martin Berkovec, ovšem nakonec kapituloval.
FC Slovan Liberec
sobota 21.7.2018
1:0
(0:0)
Stadion U Nisy
Diváci: 4548
Hladký – Mikula (83. Pázler), Kačaraba, Karafiát, Kerbr – Breite – Malinský (61. Nešický), Ševčík, Potočný, Pešek (76. Koscelník) – Mashike.
Berkovec – Čolić, Dreksa, Janečka, Tusjak – Panák – Moravec, Suchan (86. Ramirez), Budínský (70. Šisler), Letić (73. Kalabiška) – Wágner.
Branka: 85. Pázler
ŽK: Nešický - Čolić, Panák, Moravec, Wágner, Dreksa, Ramirez
Rozhodčí: Julínek – Fišer, Podaný

Do třetí prvoligové sezóny za sebou vyběhli Karvinští ve žlutočerné kombinaci dresů s logem OKD na prsou a v základní sestavě s dvěma letními posilami – Luboš Tusjak operoval na levém beku a Jan Suchan ve středové řadě.

Úvod byl z obou stran ozdoben pár nepřesnostmi, první zákrok si připsal domácí gólman Hladký po brejku, který zakončoval Jan Moravec. Hostující obraně dělali problémy šikovní Ševčík s Mashikem, kteří byli u spousty akcí Liberce.

První ostrý zákrok si připsal karvinský Martin Berkovec v 17. minutě proti střele Mashikeho. O šest minut později Liberec v tutovce, Ševčík nápaditě patičkou přiťukl Malinskému, jenže karvinská brankářská jednička střelu exhradeckého záložníka výborně vyrazila.

Ve 34. minutě přišla první žlutá karta pro MFK v této sezóně, vysloužil si ji pravý obránce Benjamin Čolić. V úplném závěru prvního dějství ještě Liberečtí dokázali vyprodukovat zmatek v šestnáctce hostů, ale bez úspěchu. Stejně tak po chybičce Letiće neuspěl Mikula, který přestřelil – U Nisy v první půli gól nepadl, ale lepším týmem byli domácí.

Od začátku druhého poločasu se obraz hry příliš nezměnil, Liberec byl aktivnější. Hra se ovšem kouskovala fauly na obou stranách. V čtyřiašedesáté minutě čerstvý muž na hřišti Nešický výborně odcentroval a jen díky skvělému Berkovcovi, který míč vytlačil konečky prstů, na něj nedosáhl Mashike - hráč z Konga by jinak uklízel do prázdné brány.

Dvacet minut před koncem musel nuceně kvůli zranění střídat Lukáš Budínský, za další tři minuty šel na trávník také Jan Kalabiška. Výborný tah se povedl domácímu kouči, když na poslední minuty poslal na hřiště Jana Pázlera a ten po trestném kopu Ševčíka hlavou prodloužil míč do sítě.

Zbytek utkání si Liberec zkušeně pohlídal a dovedl zápas do vítězného konce. Karvinští tedy odjeli ze severu Čech s porážkou 0:1 a se zdravotními patáliemi Lukáše Budínského.

Domácí trenér Zsolt Hornyák: „Mužstvu děkuji, taktické pokyny plnilo z devadesáti procent a hrálo kombinační fotbal. Zůstali jsme trpěliví a nakonec nám to vyneslo vítězný gól."

Hostující trenér Roman Nádvorník: „Vstup do utkání jsme neměli špatný. Ovšem po třech zkažených přihrávkách převzal soupeř iniciativu a zbytek poločasu byl v režii nebezpečnějších domácích. Po změně stran, kdy jsme konečně začali hrát po zemi, tak se zranil Budínský a naše hra znovu začala váznout. Liberec si v posledních dvaceti minutách vytvořil tlak, ovšem bez výraznějších střel, ale perfektně zahrál jednu standardní situaci."