Generální partner
Světlý režim
4. srpen 2023

Po čtrnácti dnech opět doma! Karviná-Mladá Boleslav (so,15)

FORTUNA:LIGA pokračuje třetím kolem. Karvinští by po porážce v Olomouc rádi získali tři body jako v prvním kole proti Zlínu. Cestu jim však zkříží tým z města automobilů, který v prvoligové historii na karvinské půdě ještě neprohrál.

Prozatímní zisk tří bodů je nutné rozšířit – zvlášť v domácím prostředí a po minulé prohře v Olomouci. Trenér Tomáš Hejdušek nabízí recept. Nesmíme se bát hrát a musíme přidat v osobních soubojích. Také musíme dbát na to, aby měla Boleslav daleko méně prostoru, než jaký měla Sigma v posledním zápase,“ řekl Hejdušek.

Kapitán Lukáš Budínský strávil v Mladé Boleslavi dvě sezóny, první z nich pro něj byla nejlepší na prvoligové úrovni. „Podařilo se mi během ní vstřelit třináct gólů a zahrát si v pohárové Evropě,“ podotkl s tím, že očekává náročný zápas. „Boleslav má sílu. Minulý týden dokázala zremizovat téměř ztracený zápas s Libercem,“ připomněl.

Podle Tomáše Hejduška je soupeř velice silný do ofenzivy, jejich útočná síla je velká. „Musíme si na ně dát veliký pozor. A i přes svůj věk je strašně platným hráče Marek Matějovský,“ dodal trenér MFK.

Mladoboleslavský kádr vypadá na papíře velice zajímavě a hýří zajímavými jmény. Marka Matějovského, Vasila Kušeje, Matěje Pulkraba, Yusufa, Tomáše Ladru, Marka Suchého a další má pod palcem trenérský nováček v nejvyšší soutěži – bývalý výborný útočník Marek Kulič.

Pod jeho vedením získali mladoboleslavští fotbalisté v prvních dvou zápasech, které odehráli v domácím prostředí, celkově čtyři body – nejprve porazili Jablonec a před týdnem remizovali s Libercem, kdy se jim po vyloučení Dominika Kostky podařilo v průběhu druhé půle smazat dvoubrankové manko.

Ani jeden tým v prvních dvou kolech neudržel čisté konto, ale vždy se minimálně jednou prosadil. Karvinští fotbalisty Mladé Boleslavi v nejvyšší soutěži na domácím trávníku ještě neporazili – nejblíže k vítězství byli v únoru 2017, když skóre otevřel Lukáš Budínský, ale dvanáct minut před koncem vyrovnal Ladislav Takács. Ani jeden z týmů ještě nemá dvougólového střelce. Nejvíc gólů ve vzájemném duelu padlo na den přesně před pěti lety – 7. Boleslav ve Slezsku zvítězila 4:3.


Utkání 3. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Mladá Boleslav začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 5. srpna v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Petřík. Pokladny stadionu se otevřou hodinu před zápasem, bulletiny budou připraveny na standardních místech – ve fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo