Generální partner
Světlý režim
3. duben 2021

Po reprezentační přestávce se (staro)novým trenérem, Zlín-Karviná (ne,14)

Utnout nepříznivou sérii šesti zápasů bez vítězství jedou fotbalisté MFK Karviná do Zlína. Jenže pozor, domácí jsou v laufu, z posledních čtyř zápasů vytěžili nadprůměrných deset bodů!

Fotbalisté MFK se od pondělí chystají na nedělní zápas, ve kterém by rádi Zlínu vrátili porážku z podzimu. Obnovenou premiéru zažije na střídačce kouč Jozef Weber, který reprezentační přestávku uvítal. „Pomohla nám. Mám o týmu lepší přehled,“ uvedl.

Jozef Weber bude znovu Karvinou koučovat poprvé od 5. listopadu 2017 – zápas na pražské Julisce proti Dukle byl zatím jeho posledním. „Hrozně moc se už těším. I teď ty čtyři měsíce mi už fotbal chyběl,“ narážel na prosincový konec v Mladé Boleslavi.

Karvinští se budou muset obejít bez Kristi Qoseho, který pyká za čtyři žluté karty. S týmem už jsou také všichni tři reprezentanti – Ostrák, Sinyavskiy a Kokovas. Jak kouč Weber vnímá Fastav Zlín? „Je to těžký a nebezpečný soupeř, hlavně v domácím prostředí. Zlín poslední dobrou hraje dobře a má výsledky, protože se daří důležitým hráčům Poznarovi, Jawovi, Potočnému nebo Dramému. Mají opravdu sílu,“ uvědomuje si Jozef Weber. Druhou štaci v Karviné by rád začal s dobrým koncem. To v překladu znamená s bodovým ziskem. „To by bylo optimální,“ usmál se (staro)nový šéf lavičky.

Ševci ze Zlína pomalu stoupají tabulkou, k čemuž si výrazně pomohli ve druhé polovině února a první půlce března – že čtyř zápasů svěřenci kouče Bohumila Páníka vytěžili deset bodů, když porazili Mladou Boleslav, Olomouc, České Budějovice a remizovali na Bohemce. Zajímavostí ze zlínského tábora je předčasné ukončení smlouvy s kapitánem Petrem Jiráčkem – tato zpráva obletěla republiku v polovině března. 

Historie vzájemných duelů vyznívá pro Karvinou, z devíti duelů vyhrála pět, Zlín čtyři. Zatím tedy žádný zápas mezi těmito týmy neskončil remízou. Podzimní duel v Karviné vyhrál Fastav 2:0 po gólech Poznara z úvodní desetiminutovky. Nejlepšími střelci obou týmů útočníci Poznar (8 gólů) a Papadopulos (6 gólů).

Utkání 25. kola FORTUNA:LIGY FC Fastav Zlín – MFK Karviná začíná na zlínské Letné v neděli 4. dubna ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Petřík. 

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná