Generální partner
Světlý režim
3. duben 2021

Po reprezentační přestávce se (staro)novým trenérem, Zlín-Karviná (ne,14)

Utnout nepříznivou sérii šesti zápasů bez vítězství jedou fotbalisté MFK Karviná do Zlína. Jenže pozor, domácí jsou v laufu, z posledních čtyř zápasů vytěžili nadprůměrných deset bodů!

Fotbalisté MFK se od pondělí chystají na nedělní zápas, ve kterém by rádi Zlínu vrátili porážku z podzimu. Obnovenou premiéru zažije na střídačce kouč Jozef Weber, který reprezentační přestávku uvítal. „Pomohla nám. Mám o týmu lepší přehled,“ uvedl.

Jozef Weber bude znovu Karvinou koučovat poprvé od 5. listopadu 2017 – zápas na pražské Julisce proti Dukle byl zatím jeho posledním. „Hrozně moc se už těším. I teď ty čtyři měsíce mi už fotbal chyběl,“ narážel na prosincový konec v Mladé Boleslavi.

Karvinští se budou muset obejít bez Kristi Qoseho, který pyká za čtyři žluté karty. S týmem už jsou také všichni tři reprezentanti – Ostrák, Sinyavskiy a Kokovas. Jak kouč Weber vnímá Fastav Zlín? „Je to těžký a nebezpečný soupeř, hlavně v domácím prostředí. Zlín poslední dobrou hraje dobře a má výsledky, protože se daří důležitým hráčům Poznarovi, Jawovi, Potočnému nebo Dramému. Mají opravdu sílu,“ uvědomuje si Jozef Weber. Druhou štaci v Karviné by rád začal s dobrým koncem. To v překladu znamená s bodovým ziskem. „To by bylo optimální,“ usmál se (staro)nový šéf lavičky.

Ševci ze Zlína pomalu stoupají tabulkou, k čemuž si výrazně pomohli ve druhé polovině února a první půlce března – že čtyř zápasů svěřenci kouče Bohumila Páníka vytěžili deset bodů, když porazili Mladou Boleslav, Olomouc, České Budějovice a remizovali na Bohemce. Zajímavostí ze zlínského tábora je předčasné ukončení smlouvy s kapitánem Petrem Jiráčkem – tato zpráva obletěla republiku v polovině března. 

Historie vzájemných duelů vyznívá pro Karvinou, z devíti duelů vyhrála pět, Zlín čtyři. Zatím tedy žádný zápas mezi těmito týmy neskončil remízou. Podzimní duel v Karviné vyhrál Fastav 2:0 po gólech Poznara z úvodní desetiminutovky. Nejlepšími střelci obou týmů útočníci Poznar (8 gólů) a Papadopulos (6 gólů).

Utkání 25. kola FORTUNA:LIGY FC Fastav Zlín – MFK Karviná začíná na zlínské Letné v neděli 4. dubna ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Petřík. 

Rozhovory Rozhovory
st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

st 31.3. | redakce

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

ne 28.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vlasiy Sinyavskiy

Velký sympaťák, estonský reprezentant Vlasiy Sinyavskiy, mluví plynně třemi jazyky (estonsky, rusky a anglicky). Rozhovor vznikal v ruštině a nový hráč MFK s číslem 99 na dresu prozradil mnoho zajímavostí…

čt 25.3. | redakce

Jozef Weber: Rozhodoval jsem se krátce, argumenty pro návrat byly jasné

Na středeční tiskové konferenci, která proběhla online, se probralo mnoho témat. O čem všem mluvil staronový kouč Jozef Weber?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo