Generální partner
Světlý režim
17. březen 2016

Po vynucené pauze páteční derby v Opavě

V netradičním termínu tradiční soupeř. Karvinští hrají v pátek od šesti večer v opavských Městských sadech s místním SFC. Zápas slibuje zajímavou podívanou i atmosféru. Nastoupit by měl i klíčový hráč MFK OKD Pavel Dreksa.
Svěřenci kouče Webera by se rádi v pátek večer vrátili na druhé místo tabulky. K tomu však vede cesta přes bodový zisk na půdě slezského rivala. Tomu se vůbec nevydařil minulý zápas, ve kterém doma remizoval s Vyšehradem, byť vedl a necelou hodinu hrál proti oslabenému soupeři. Jozef Weber sledoval zápas na vlastní oči. „Budou to chtít jednoznačně odčinit. Určitě budou hrát lépe a nebude chybět ani patřičná motivace. Ta však nechybí ani nám,“ upozornil. Karvinští dlouhodobě kralují všem krajským derby, rádi by na tom nic neměnili ani v pátek.

Nečekaná herní přestávka minulý víkend hráče ani realizační tým příliš nepotěšila. „Byli jsme v laufu po vítězství s Vyšehradem. Uvidíme, jak se s tím vypořádáme. Počasí si s námi docela zahrává, snad už bude všechno v pořádku a liga bude normálně pokračovat,“ řekl Weber s tím, že museli s trenérským štábem na začátku týdne improvizovat. Díky noční sněhové nadílce z pondělí na úterý museli vzít za vděk halou Sportovního centra Kovona. „Ta však určitě nebyla v plánu,“ usmál se.

Speciální zápas čeká v pátek Zbyňka Pospěcha. Ten po zimním příchodu z Opavy právě tento duel hodně vyhlížel a velmi se na něj těší. „Jedu domů, bude to parádní zápas v super atmosféře. Víme, že nás nečeká nic snadného i s ohledem na to, že domácí si musí napravit reputaci ze zápasu s Vyšehradem,“ prohlásil Pospěch, který je hodně zvědavý, jak jej přivítají domácí fanoušci. Věřím, že mě nevypískají, i když se jich možná pár najde,“ usmál se.

A dobrá zpráva na závěr – k utkání by měl být připravený stoper Pavel Dreksa, který takřka dva měsíce laboroval se zraněným kotníkem. „Počítali jsme s ním už v sobotu v utkání s Frýdkem-Místkem,“ potěšil všechny fanoušky Jozef Weber. Do Opavy vyráží také autobus fandů, kteří se potkají na Kovoně v pátek kolem půl čtvrté, v 15:45 dorazí autobus a ihned vyrazí vstříc sportovnímu zážitku.

Opavští vstoupili do jara sympatickým výkonem ve Vlašimi (remíza 0:0) a špatným doma s Vyšehradem (1:1). Trenér Jan Baránek před startem jara sdělil, že chce po svých svěřencích jiný styl hry – agresivnější a bělavější fotbal. Opavskou kabinu v zimě posílil brněnský útočník Jakub Přichystal a Václav Mozol. Více jmen však odešlo. Kromě Pospěcha do Karviné také bývalí hráči MFK OKD -  Jan Svatonský do Viktorie Žižkov či David Mikula do Vítkovic. Ve stejném dresu se s lídrem MSFL bude prát o postup i František Metelka. Do stejné soutěže pak putovali i Tomáš Machálek (Prostějov) a Dominik Duda (Líšeň).

Utkání 19. kola Fotbalové národní ligy SFC Opava – MFK OKD Karviná začíná v Opavě v pátek 18. března v 18 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jiří Jech. Na čarách mu budou asistovat kolegové Pelikán a Dobrovolný.
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná